Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratia 101 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratia 101


1 reply to this topic

#1 bizi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 11 February 2008 - 09:32 AM

Va rog sa-mi spuneti in declaratia 101 la rd 14 "Amortizare fiscala" trec ce am in sold 28.. ?
rd 29 "Ch cu amortizare contabila" total sume 68.. ?



#2 parametru

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 14 February 2008 - 11:15 AM

sant situatii cand suma de la amortizarea fiscala este diferita de cea contabila,de ex o parte din amort contabila nu este cheltuiala deductibila.
daca la tine suma din contul 28... este egala cu cea din 68... atunci e simplu.
daca ai cumva caz ca difera ,inseamna ca la randul 14 scrii din cont 68... si la randul 29 scrii ce ai in 28...







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL