Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
somaj ilfov - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


somaj ilfov


13 replies to this topic

#1 tiniu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 18 February 2008 - 08:54 PM

Buna seara,

Am si eu o intrebare: pe ce adresa de e-mail trebuie trimse declaratiile somaj ilfov, am depus la ei adresa prin care confirm e-mailul meu , dar nu mi s-a confirmat mail-ul unde sa trimit.


Multumesc

DELIA



#2 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2008 - 09:51 PM

ajofmilfov@evonet.ro

somajul nu trimite comfirmare.Trimiti pur si simplu

dupa ce te inscrii




#3 tiniu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 February 2008 - 12:05 PM

Multumesc :biggrin:


Si inca o intrebare referitoare la legea cotabilitatii:
Formularul de biant are o incadrare "Alta persona imputernicita, potrivit legii", la ce se refera?

Delia



#4 duiuuant

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2008 - 08:02 PM

AJOFM Ilfov trimite confirmare. Eu primesc lunar.
Gabi



#5 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2008 - 07:20 PM

Puteti sa-mi spuneti si mie adresa unde se depune comunicarea pt.somaj ? Am inteles ca este pe undeva pe langa Piata Norilor dar nu stiu exact .



#6 teoden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:pitesti

Postat 08 September 2008 - 03:16 PM

am o angajata incepand cu data de 08.05.2008, din pacate magazinul nu prea da roade asa ca ne vedem nevoiti sa-l inchidem.Dna(angajata) doreste sa mai ramana la noi inca 2 luni pentru ca apoi sa-si poata lua somaj.Dupa 6 luni lucrate poate intra in somaj????si cat timp?un an sau doar sase luni?are nevoie pentru a iesi la pensie.Astept raspuns cat mai repede.Va multumesc mult.



#7 emilnik

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 22 September 2008 - 11:30 AM

TREBUIE SA DEPUNEM CEREREA CU ADRESA DE MAIL LA ILFOV?



#8 PasareaPhoenix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 181 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 September 2008 - 01:29 PM

Se depune adresa la agentia de ocupara........a judetului Ilfov, in care se precizeaza optiunea transmiterii declaratiilor online incepand cu luna.....anul....., persoana imputernicita pentru transmitere, functia si CNP-ul
adresa in 2 ex, se inreg la somaj si se da un numar de inreg, care se precizeaza la fiecare transmitere.

eu transmit din iunie 2006, dupa modelul de mai jos:

Subiect:SC...................................SRL-CUI .....................

TRANSMITERE DECLARATII (Anexa nr. 1 si Anexa nr. 2) PENTRU LUNA AUGUST 2008
PERSOANA IMPUTERNICITA PENTRU TRANSMITERE:
Numele si prenumele-functia-CNP ...........................................
Adresa nr. ......./....................

si in atasament cele doua fisiere cap1 si cap2.

La Ilfov confirmarea are si numar de inregistrare:
Eu primesc raspunsul asta:

Subiect:Raspuns la (SC...................................SRL-CUI .....................)

Declaratia a fost salvata cu nr. 4849 din 22/09/2008
Datele transmise de dumneavoastra au fost preluate.

TRANSMITERE DECLARATII (Anexa nr. 1 si Anexa nr. 2) PENTRU LUNA AUGUST 2008
PERSOANA IMPUTERNICITA PENTRU TRANSMITERE:
Numele si prenumele-functia-CNP ...........................................
Adresa nr. ......./....................



la adresa cu evonet.ro(scrisa mai sus)



#9 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 October 2008 - 08:08 AM

LEGEA Nr. 76 din 16 ianuarie 2002
privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă


SECȚIUNEA a 3-a
Indemnizația de șomaj

ART. 34
(1) Șomerii prevăzuți la art. 17 alin. (1) beneficiază de indemnizație de șomaj dacă îndeplinesc cumulativ următoarele condiții:
a) au un stagiu de cotizare de minimum 12 luni în ultimele 24 de luni premergătoare datei înregistrării cererii;
b) nu realizează venituri sau realizează din activități autorizate potrivit legii venituri mai mici decât salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată;
c) nu îndeplinesc condițiile de pensionare, conform legii;
d) sunt înregistrați la agențiile pentru ocuparea forței de muncă în a căror rază teritorială își au domiciliul sau, după caz, reședința, dacă au avut ultimul loc de muncă ori au realizat venituri în acea localitate.



#10 macko

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 02 October 2008 - 10:29 AM

Buna,

o mare dilema a-si dori sa o "descoperim", mai exact o persoana in ce conditii poata sa intre in somaj, cat timp poate sa stea acolo?
Cuantumul ajutorului de somaj? modul de calcul, daca dupa terminarea facultatii poate sa intre in somaj, in mod direct?macko



#11 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 October 2008 - 12:29 PM

in primul rand nu ai postat in locul potrivit. chiar in titlul acestui topic scrie ca nu se pun intrebari. acest topic este pentru a atasa diverse documente, contracte etc. nu vad ce ai atasat tu.
iar in al doilea rand, referitor la intrebarea ta, LEGEA Nr. 76 din 16 ianuarie 2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă te poate ajuta.
o zi buna



topic mutat.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 02 October 2008 - 02:58 PM




#12 dan93218

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 March 2009 - 08:55 AM

Am o problema si poate ma puteti ajuta,
in ultimele 12 luni lucrate - ultima luna a fost de preaviz - pe adeverinta de la angajator
la baza de calcul - a fost trecut 0 si la suma reprezentand contributia individuala, la suma reprezentand contributia datorata de angajator - este trecuta suma si op-ul cu care a fost facuta plata, inclusiv declaratia lunara pentru plata la somaj.
E corect asa - chiar daca eu am primit salariu integral pentru luna asta ?

Multumesc.



#13 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 March 2009 - 09:18 PM

dar pentru pensii si sanatate ilfov se pot trimite declaratiile on -line ? care este procedura ?



#14 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 17 March 2009 - 01:17 PM

Conform CM pe durata preavizului (prevazut in CIM) contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele (cu ex.situatiei in care se suspenda CIM, caz in care se suspenda si preavizul). Angajatorul este obligat sa respecte toate oblig.contractuale asumate, drepturile salariale raman neschimbate, se declara si platesc toate contributiile angajatului si angajatorului pana la expirarea per.de preaviz, respectiv incetarea ct.individual de munca.

Dana







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL