Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
URMATORUL EXAMEN - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

URMATORUL EXAMEN

48 replies to this topic

#1 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 18 February 2008 - 09:19 PM

Stie cineva cand va fi urmatorul examen pentru consultanti fiscali???



#2 dienuk

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:

Postat 19 February 2008 - 09:34 PM

am inteles ca in martie, ni s-a spus sa urmarim pe site pe CCF saptamina viitoare.




#3 acciza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 22 February 2008 - 03:35 PM

Camera Consultanților Fiscali organizează în București în zilele de 29-30 martie 2008, examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal sesiunea martie 2008
COMUNICAT
Camera Consultanților Fiscali organizează în București în zilele de 29-30 martie 2008, examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal sesiunea martie 2008.

Înscrierile se fac în perioada 03-12 martie 2008
sursa : site



#4 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 22 February 2008 - 03:38 PM

Ceva informatii "de culise" despre subiecte aveti?



#5 mandrud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 22 February 2008 - 03:41 PM

Vezi postareamirela 0702, la Feb 18 2008, 09:19 PM, a spus:

Stie cineva cand va fi urmatorul examen pentru consultanti fiscali???

buna ziua,
s-a fisat pe sit-ul CCF
este pe 28-29 martie



#6 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 22 February 2008 - 06:03 PM

Deocamdata nimic cert

Ar trebui sa boicotam acest examen si sa nu se prezinte candidati. Insa se vor gasi cu siguranta multi cotizanti



#7 DeliaMarin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 23 February 2008 - 10:24 AM

Pe cei care se grabesc sa se inscrie ii sfatuiesc sa se uite un pic aici http://consult.forumotion.com/index.htm la cum s-a desfasurat examenul din iarna. Eu una nu sint dispusa sa mai cotizez inca o data, m-am gindit bine. De asemenea, sint topicuri intregi aici despre ce s-a intimplat.

Aceasta postare a fost editata de DeliaMarin: 23 February 2008 - 10:25 AM




#8 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 24 February 2008 - 09:08 PM

Cazierul judiciar e valabil 6 luni .



#9 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2008 - 10:33 PM

Vezi postareamirela 0702, la Feb 18 2008, 09:19 PM, a spus:

Stie cineva cand va fi urmatorul examen pentru consultanti fiscali???
mirela, tu participi la examen ? eu ... stau putin pe ganduri ... am picat in iarna si chiar am invatat ... .. acum nu mai am chef nici de invatat si nici de modul cum pun problema cei de la CCF .... sa vedem : daca iau examenul trebuie sa platesc o groaza de bani .... daca nu iau, pierd (inca) 500 lei ..... cum o dau, sunt in pierdere .... din punct de vedere financiar ....
tu ce zici ?



#10 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 25 February 2008 - 07:53 AM

Fratilor, eu cred ca va fi obligatorie cerificarea Declaratiei 101 de catre consultantul fiscal, asa ca, desi sunt dezamagita de ce s-a intamplat in decembrie, o sa dau acest examen din nou. Sambata si duminica chiar am inceput sa invat, desi afara era o vreme asa frumoasa....



#11 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 25 February 2008 - 09:03 AM

Si eu am dat in iarna. la fel ca toti cei aproape 4000 de participanti am picat examenul. Nu ma mai prezint pentru urmatorul. Las loc altora..... sa fie bataia lor de joc.



#12 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 25 February 2008 - 02:29 PM

Pentru cei care cred ca va fi obligatorie certificarea lui 101. Vor trebui sa plaseze raspunderea totala consultantului fiscal daca va fi sa trebuiasca in mod obligatoriu ceea ce nu se va intampla niciodata. Asa ca stati linistiti si vedeti-va de treburi.
Eu, daca o sa mai dau acest examen si daca am sa il si iau o fac pentru a da consultatie fiscala nu pentru a semna o declaratie de impozite si taxe. Este un nonsens acest lucru.

Acuma ma gandeam sa nu ma inscriu decat daca vor apare cu niste precizari clare privitor la subiectele care se vor da. Altfel, este bataie de joc.



#13 marcopolo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:

Postat 25 February 2008 - 02:48 PM

Din 2010 va vi obligatorie viza CF pe 101!!!!



#14 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 25 February 2008 - 04:19 PM

Cumva au schimbat iar codul de procedura fiscala?

Si daca va fi nevoie de aceasta viza, in ce conditii?

O sa verific informatia.



#15 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2008 - 08:16 PM

eu am stat si m-am gandit bine .... nu as da examenul pt a putea certifica declaratia 101 .... nu au decat sa o faca obligatorie, patronii vor trebui sa plateasca .... spunea cineva pe un alt topic, poate in acest mod se va mai organiza putin aceasta piata .... nu as vrea sa certific aceasta declaratie pe pretul de contabilitate .... azi vorbeam cu un patron de firma macro, cu cifra de afaceri mica, cica 100 mil lei vechi, si mi se plangea ca plateste 1,5 mil lei/luna pt contabilitate .... adica prea mult .... in aceste conditii, cum i s-ar parea sa plateasca o certificare ????
aici este problema adevarata, sa lasam piata sa se mai aseze ...

Vezi postareamarcopolo, la Feb 25 2008, 02:48 PM, a spus:

Din 2010 va vi obligatorie viza CF pe 101!!!!
nu cred ca este o informatie valabila.... multe "zboara" pe forumul asta, de te si crucesti de ce vezi pe aici ....



#16 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 26 February 2008 - 12:12 PM

Cei de la Camera Consultantilor nu vor sa dea nici un fel de detalii referitoare la modul de examinare. Le-am scris deja trei mail-uri in care le-am solicitat un pic de trasnparenta, insa se pare ca ne sfideaza.



#17 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 26 February 2008 - 12:17 PM

Nu cred ca se vor mai inghesui. Din cunostintele mele care au dat examenul in iarna nu se vor mai inscrie pentru martie.



#18 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2008 - 08:04 PM

pe de alta parte s-ar putea sa fie o sesiune mai usoara ..... dar eu una prefer sa cheltuiesc acei bani intr-un mod mai placut .....

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 03:00 PM




#19 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 February 2008 - 09:44 AM

eu speram sa te inscrii. eu cred ca ma inscriu :tongue:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 03:00 PM




#20 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 February 2008 - 08:16 PM

dar chiar daca nu ma inscriu o sa incerc sa particip la rezolvari, ca vreau sa incerc sa inteleg mai bine codul fiscal .....

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 03:01 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL