Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
taxare inversa la fact de pregatire profesionala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


taxare inversa la fact de pregatire profesionala

3 replies to this topic

#1 silviamures

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Location:tg mures

Postat 25 February 2008 - 05:27 PM

am o fact de cursuri de pregatire profesionala
cursul se desfasoara in Cipru, dar fact este intocmita de o firma din Anglia
pe fact am VAT no GB, dar nu se calculeaza TVA
la datele beneficiarului nu este trecut codul meu de inregistrare fiscala
intrebarea mea este? fac taxare inversa????
silvi



#2 Elena Pana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 279 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2008 - 08:31 PM

Eu zic sa nu faci!! Este intracomunitara scutita!

elenacca



#3 adinan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 February 2008 - 08:40 PM

pentru facturile din comunitate faci taxare inversa , si anume adaugi 19% la suma de pe factura si faci 426=4427
Dar am si eu o intrebare. Pentru facturile de prestari servicii)(taxe, transport) din afara comunitatii(ex Vietnam), cum ma inregistrez cu tva?care nu apare pe factura , nu-l platesc, da cum il inregistrez?



#4 godzila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:

Postat 29 February 2008 - 08:03 PM

Vezi postareaadinan, la Feb 25 2008, 08:40 PM, a spus:

pentru facturile din comunitate faci taxare inversa , si anume adaugi 19% la suma de pe factura si faci 426=4427
Dar am si eu o intrebare. Pentru facturile de prestari servicii)(taxe, transport) din afara comunitatii(ex Vietnam), cum ma inregistrez cu tva?care nu apare pe factura , nu-l platesc, da cum il inregistrez?
Nicicum: sdd






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL