Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decl informativa nerezidenti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


decl informativa nerezidenti


9 replies to this topic

#1 radulm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 25 February 2008 - 11:22 PM

Buna seara.stu ca termenul de depunere este 29.02 dar nu stiu exact ce cuprinde/daca ac. declaratie cuprinde
-orice venituri obtinute din Romania de nerezidenti,indiferent unde sunt prestate serviciile(toate platile pt facturile externe de servicii) indiferent ca sunt venituri scutite sau nu;
sau numai veniturile la care s-a retinut impozit la sursa si exista certificat de nerezidenta,facturi pt servicii prestate in Romania;
Multumesc



#2 siminoc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 February 2008 - 06:32 PM

eu nu gasesc declaratia!!!

ma ajutati?

mersi :tongue:

trebuie depusa si in formta electronic sau pot completa doar formularul anexat mai sus de jandor61

mersi din nou




#3 radulm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 27 February 2008 - 09:10 PM

Nu mi-a raspuns nimeni daca se epune pt toate platile efectuate la extern,indiferent de locul prestarii serviciului.Reparatii,training extern,consultanta,etc,se declara toate platile?Multumesc



#4 DIANA CICERO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:multiple

Postat 15 February 2009 - 07:17 PM

buna tuturor,

stie cineva daca impozitul pe venit nerezidenti, care este cu retinere la sursa, se declara in 205 ?
am intrebat la admin.fin. si mi-au spus ca da, dar am ceva dubii...
daca da, unde se incadreaza si ce se trece la cnp/nif ?

thanks
diana



#5 L.Sanda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 50 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad

Postat 20 February 2009 - 12:20 AM

Sa stii ca si eu am intrebat, la Arad, si au spus ca nu trebuie sa-l declar in 205.Eu l-am declarat in D100 in luna in care s-a retinut si s-a platit la bug de stat.
Si atunci, totusi, ce se declara in 205?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 23 February 2009 - 10:52 PM
citare mesaj anterior




#6 alina79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 20 February 2009 - 09:44 AM

mai exista o declaratie informativa care trebuie de pusa .. dati un search pe forum si o gasiti.. se gaseste si pe site-ul anaf cu instructiuni..
totusi cred ca asta e

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de alina79: 20 February 2009 - 09:45 AM




#7 ina_dum

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 24 February 2009 - 11:15 AM

Termenul de depunere este 28 februarie , conform HG 1861/2006



#8 ancalorelei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 February 2009 - 09:26 AM

Am doua cazuri si nu stiu daca sa le trec in declaratia informativa privind impozitul nerezidentilor:

- achizitia a 2 dictionare din marea britanie

- o taxa de membru platita la camera de comert britano –romana de la londra.



#9 costinpastia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 07 February 2011 - 12:09 PM

Stie cineva daca se mai depune in feb 2011 "declaratia informativa privind impozitul nerezidentilor" ?



#10 Cornelia Cozos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 227 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2011 - 01:16 PM

Vezi postareacostinpastia, la Feb 7 2011, 12:09 PM, a spus:

Stie cineva daca se mai depune in feb 2011 "declaratia informativa privind impozitul nerezidentilor" ?
termenul este 30 iunie.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL