Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen 29-30 martie 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


examen 29-30 martie 2008


472 replies to this topic

#21 razvaning

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 04 March 2008 - 11:19 AM

:tongue:



#22 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 March 2008 - 01:11 PM

Vezi postareasima_laura, la Mar 4 2008, 12:59 AM, a spus:

Eu zic sa incercati pentru ca nu se stie niciodata ce le mai trece prin cap. Nu vad la ce strica inca o stampila. Eu am luat anul trecut examenul, dar pana acum nu pot sa zic ca am facut mare lucru cu el. Totusi e posibil sa nu se fii infiintat chiar inutil Camera asta si sa platesti cotizatii aiurea, o fii avand ea un rost. Si cred ca o sa se afiseza si subiectele daca nu vor da foarte multi si va ramane o singura zi de examen.


MA, TU SIGUR NU ESTI ANGAJATA CCF? UNII DINTRE NOI COTIZEAZA SI IN ALTE PARTI :tongue: TOT DEGEABA. ASA CA....PUBLICITATEA IN ALTA PARTE SE FACE FETITZA DRAGA. PE NOI LASA-NE SA NE GANDIM DACA MAI DAM SAU NU.

Aceasta postare a fost editata de maneadn: 04 March 2008 - 01:12 PM




#23 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 04 March 2008 - 03:31 PM

Pe ce va axati la invatat? Pe grilele din decembrie sau luati Codul Fiscal de la A la Z?



#24 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 05 March 2008 - 04:12 PM

ete na sa invatati

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de maneadn: 05 March 2008 - 04:13 PM




#25 nico_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 05 March 2008 - 08:13 PM

:tongue:
Hai ca m-ai facut sa rad singura cu D666 (de fapt bebele meu e si el langa mine dar se uita mirat la mine de ce rad asa).
Eu am dat ex asta de doua ori, ati ghicit, in nov 2006 si dec 2007, l-am picat prima data cu 24 intrebari corecte si a doua oara cu 30. E primul examen picat in viata mea (si de doua ori!!!) si de data asta vreau sa-mi demonstrez mie insami ca nu-s chiar batuta-n cap. Adica nu mai am chef sa cotizez aiurea. In decembrie am ratat in special din cauza TVA, la care am gresit aproape toate raspunsurile, fiindca n-am avut timp de invatat decat cand bebe mi-a permis, am citit mai mult, dar acum o sa-l "invat" pe DL TVA cu creionul in mana, noaptea daca ziua nu prea am timp.
Asa ca am raspuns pe ce ma axez eu: invatat, invatat si iar invatat, dar voi parcurge si toate grilele din nou.
Spor tuturor!



#26 Geni G

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 March 2008 - 10:30 PM

Vezi postareanico_ro, la Mar 5 2008, 08:13 PM, a spus:

:tongue:
Hai ca m-ai facut sa rad singura cu D666 (de fapt bebele meu e si el langa mine dar se uita mirat la mine de ce rad asa).
Eu am dat ex asta de doua ori, ati ghicit, in nov 2006 si dec 2007, l-am picat prima data cu 24 intrebari corecte si a doua oara cu 30. E primul examen picat in viata mea (si de doua ori!!!) si de data asta vreau sa-mi demonstrez mie insami ca nu-s chiar batuta-n cap. Adica nu mai am chef sa cotizez aiurea. In decembrie am ratat in special din cauza TVA, la care am gresit aproape toate raspunsurile, fiindca n-am avut timp de invatat decat cand bebe mi-a permis, am citit mai mult, dar acum o sa-l "invat" pe DL TVA cu creionul in mana, noaptea daca ziua nu prea am timp.
Asa ca am raspuns pe ce ma axez eu: invatat, invatat si iar invatat, dar voi parcurge si toate grilele din nou.
Spor tuturor!

Buna ! Deoarece eu acum m-am hotarat sa merg , incerc sa recuperez . Am tot cautat grilele pe variante din decembrie 2007, dar nu le-am gasit pe nicaieri . Am luat de la cineva niste grile care se pare ca sunt din decembrie si , daca vrei , ti le trimit ( n-am raspunsurile decat la TVA ) ; oricum , din ce am vazut , a fost teroare , ca sa nu zic altfel. Imi poti trimite si mie pe mail grilele pe care le ai tu ? Adresa mea este : misugeni@gmail.com . Poate de data asta e mai bine ; oricum , pana la examen facem exercitii de memorie. Bafta la invatat !!! ... si poate tinem legatura .



#27 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 06 March 2008 - 08:04 AM

:wink:



#28 irina_jud

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 06 March 2008 - 05:44 PM

Vezi postareaAdiM, la Mar 2 2008, 07:51 PM, a spus:

Pentru ce au mai dat bibliografie ??? :tongue:
Nu era acelsai lucru sa scrie simplu " Tot ce va trece prin cap si inca ceva in plus !"
Eu nu am vazut in bibliografie codul vamal etc.
Inseamna ca pica orice intrebare referitoare la taxele vamale , nu? :wink:



#29 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 06 March 2008 - 06:07 PM

Cred ca va trebui sa invatam aproape tot, si chiar si asa nu vom fi prea siguri de reusita!!! Cu CCF-ul asta, ne-am lamurit ca ne poate face cele mai urate surprize.



#30 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 07 March 2008 - 08:06 AM

Vezi postareairina_jud, la Mar 6 2008, 07:44 PM, a spus:

Vezi postareaAdiM, la Mar 2 2008, 07:51 PM, a spus:

Pentru ce au mai dat bibliografie ??? :tongue:
Nu era acelsai lucru sa scrie simplu " Tot ce va trece prin cap si inca ceva in plus !"
Eu nu am vazut in bibliografie codul vamal etc.
Inseamna ca pica orice intrebare referitoare la taxele vamale , nu? :wink:
In bibliografie nu mai apare Codul Vamal, dar in tematica apar intrebari :
"10. Taxele vamale:
- tariful vamal şi clasificarea tarifară a mărfurilor;
- originea mărfurilor (originea nepreferenţială şi originea preferenţială);
- regimuri suspensive şi regimuri vamale economice (tranzit, antrepozitare vamală, perfecţionare activă, transformare sub control vamal, admitere temporară, perfecţionare pasivă);
- datoria vamală (garantarea cuantumului datoriei vamale, naşterea datoriei vamale, stingerea datoriei vamale, rambursarea şi remiterea drepturilor);
- categorii de bunuri scutite de la plata datoriei vamale."
Este aceeasi tematica ca in decembrie!!!



#31 sasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:

Postat 07 March 2008 - 08:35 AM

Va atasez eu grilele din decembrie 2007!

Si am omis una

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  a.pdf   100.15K   442 downloads
  • Fisier atasat  a9.pdf   116.63K   295 downloads
  • Fisier atasat  b.pdf   100.4K   212 downloads
  • Fisier atasat  b9.pdf   117.58K   194 downloads
  • Fisier atasat  c.pdf   100.11K   168 downloads
  • Fisier atasat  c9.pdf   117.37K   165 downloads
  • Fisier atasat  d.pdf   99.89K   165 downloads
  • Fisier atasat  d9.pdf   116.88K   160 downloads
  • Fisier atasat  e.pdf   99.63K   174 downloads
  • Fisier atasat  e.pdf   99.63K   143 downloads
  • Fisier atasat  e9.pdf   117.19K   178 downloads
  • Fisier atasat  f.pdf   99.92K   190 downloads




#32 geangua821

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 08 March 2008 - 11:36 AM

icerc sa intru in pielea lor! De ce o fi lasat timpul de inscriere asa de scurt...Ma gandesc ca poate vor sa "dreaga busuiocul" ... Mai sti.. :tongue:



#33 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 March 2008 - 08:22 PM

Vezi postareageangua821, la Mar 8 2008, 11:36 AM, a spus:

icerc sa intru in pielea lor! De ce o fi lasat timpul de inscriere asa de scurt...Ma gandesc ca poate vor sa "dreaga busuiocul" ... Mai sti.. :tongue:

daca te uiti in spate... nu prea cred. cum au fost primele examene la ceccar si la cafr? :wink: cred ca nu au interes se dreaga ceva. dupa ce toti ai lor au luat examenele pt ce sa mai fie subiecte usoare? :laugh:



#34 RHIANNA2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 March 2008 - 09:46 PM

Vezi postareaGeni G, la Mar 6 2008, 12:30 AM, a spus:

Vezi postareanico_ro, la Mar 5 2008, 08:13 PM, a spus:

:tongue:
Hai ca m-ai facut sa rad singura cu D666 (de fapt bebele meu e si el langa mine dar se uita mirat la mine de ce rad asa).
Eu am dat ex asta de doua ori, ati ghicit, in nov 2006 si dec 2007, l-am picat prima data cu 24 intrebari corecte si a doua oara cu 30. E primul examen picat in viata mea (si de doua ori!!!) si de data asta vreau sa-mi demonstrez mie insami ca nu-s chiar batuta-n cap. Adica nu mai am chef sa cotizez aiurea. In decembrie am ratat in special din cauza TVA, la care am gresit aproape toate raspunsurile, fiindca n-am avut timp de invatat decat cand bebe mi-a permis, am citit mai mult, dar acum o sa-l "invat" pe DL TVA cu creionul in mana, noaptea daca ziua nu prea am timp.
Asa ca am raspuns pe ce ma axez eu: invatat, invatat si iar invatat, dar voi parcurge si toate grilele din nou.
Spor tuturor!

Buna ! Deoarece eu acum m-am hotarat sa merg , incerc sa recuperez . Am tot cautat grilele pe variante din decembrie 2007, dar nu le-am gasit pe nicaieri . Am luat de la cineva niste grile care se pare ca sunt din decembrie si , daca vrei , ti le trimit ( n-am raspunsurile decat la TVA ) ; oricum , din ce am vazut , a fost teroare , ca sa nu zic altfel. Imi poti trimite si mie pe mail grilele pe care le ai tu ? Adresa mea este : misugeni@gmail.com . Poate de data asta e mai bine ; oricum , pana la examen facem exercitii de memorie. Bafta la invatat !!! ... si poate tinem legatura .




#35 petru2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 March 2008 - 02:19 AM

Examenul este definitiv sau acces la stadiu?



#36 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 10 March 2008 - 07:53 AM

Vezi postareapetru2008, la Mar 10 2008, 04:19 AM, a spus:

Examenul este definitiv sau acces la stadiu?
Este definitiv. Nu exista stagiu la consultanti fiscali. - INCA!!!



#37 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 10 March 2008 - 02:48 PM

Inscrierile se fac pana miercuri, nu? Cel putin asa scrie pe site-ul lor.



#38 briana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 March 2008 - 07:59 PM

Eu azi am achitat taxa...si m-a durut sufletul...mai ales ca am trecut in drumul spre banca...pe langa un pardesiu demential...si am ales examenul...
Sa vedem ce va fi....eu sunt optimista din fire....dar iar ma voi oftica pentru ca isi bat astia joc de noi cum viseaza noaptea.



#39 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 March 2008 - 08:31 AM

Vezi postareabriana, la Mar 10 2008, 07:59 PM, a spus:

Eu azi am achitat taxa...si m-a durut sufletul...mai ales ca am trecut in drumul spre banca...pe langa un pardesiu demential...si am ales examenul...
Sa vedem ce va fi....eu sunt optimista din fire....dar iar ma voi oftica pentru ca isi bat astia joc de noi cum viseaza noaptea.


:tongue: esti tare fata draga. asa gandeam si eu pana pe la 20 de ani. pe urma mi-a trecut. si daca vrei pardesiul...de card de credit nu ai auzit? :wink: platesti luna viitoare :wink:



#40 filipmrl

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 12 March 2008 - 11:21 AM

are cineva in dosarul de inscriere cazierul fiscal?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL