Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen 29-30 martie 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


examen 29-30 martie 2008


472 replies to this topic

#41 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2008 - 12:14 PM

Buna! Si eu m-am inscris si de data asta la examen!



#42 amaliairina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 12 March 2008 - 12:51 PM

Vezi postareacriogenia, la Mar 3 2008, 05:21 PM, a spus:

Este o loterie acest examen. Daca vor sa adune cotizanti dau usor daca vor sa stranga doar fonduri temporare dau greu si asta este.
Sunt foarte abatut din cauza acestor "nemernici". Ei si-au infiintat singuri o casta din care sa traiasca.
Daca vor da la fel de usor ca anul trecut in martie si iulie inseamna ca au o problema mare de tot.

Oricum ar fi tot pentru ei se fac jocurile. Nu pentru noi. Noi suntem doar cotizanti si atat.


Ceea ce spui este foarte adevarat.
Am si eu o NELAMURIRE MAAAAAARRRRRREEEE si anume: Camera Consultantilor Fiscali nu accepta sa te inscrii la examen decat daca ai 5 ANI VECHIME DE LA DATA CAND AI LUAT LICENTA.
EU NU IMI EXPLIC CUM DE SUNT PERSOANE CARE SUNT MEMBRII CCF ACTIVI SI AU 26 ANI impliniti in acest an dar ei fiind membrii din 2007 (ADICA SUNT NASCUTI IN 1982) ASTA NU ESTE SMECHERIE??????
Isi bat joc de noi.
Puteti verifica si voi ceea ce spun pe site CCF la REGISTRUL CONSULTANTILOR FISCALI care s-au afisat acum.

Vezi postareaamaliairina, la Mar 12 2008, 12:42 PM, a spus:

Vezi postareacriogenia, la Mar 3 2008, 05:21 PM, a spus:

Este o loterie acest examen. Daca vor sa adune cotizanti dau usor daca vor sa stranga doar fonduri temporare dau greu si asta este.
Sunt foarte abatut din cauza acestor "nemernici". Ei si-au infiintat singuri o casta din care sa traiasca.
Daca vor da la fel de usor ca anul trecut in martie si iulie inseamna ca au o problema mare de tot.

Oricum ar fi tot pentru ei se fac jocurile. Nu pentru noi. Noi suntem doar cotizanti si atat.


Ceea ce spui este foarte adevarat.
Am si eu o NELAMURIRE MAAAAAARRRRRREEEE si anume: Camera Consultantilor Fiscali nu accepta sa te inscrii la examen decat daca ai 5 ANI VECHIME DE LA DATA CAND AI LUAT LICENTA.
EU NU IMI EXPLIC CUM DE SUNT PERSOANE CARE SUNT MEMBRII CCF ACTIVI SI AU 26 ANI impliniti in acest an dar ei fiind membrii din 2007 (ADICA SUNT NASCUTI IN 1982) ASTA NU ESTE SMECHERIE??????
Isi bat joc de noi.
Puteti verifica si voi ceea ce spun pe site CCF la REGISTRUL CONSULTANTILOR FISCALI care s-au afisat acum.

au fost atat de destepti ca la varsta de 20 ani in anul 2002 au luat licenta si in 2007 au avut cei 5 ani de experienta

Pot sa va anunt ca astazi 12.03.2008 dimineata cand m-am inscris areu inscrisi doar 368 de persoane.
Am intrebat daca se mai posteaza intrebari si mi s-a raspuns ca NU.




#43 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 12 March 2008 - 12:53 PM

Va doresc succes tuturor celor care s-au inscris.
Eu am dat in decembrie si am fost extrem de dezamagit. Nu m-am mai inscris. Astept sa vad pana unde merge miselia celor din acest CCF



#44 amaliairina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 12 March 2008 - 01:00 PM

Vezi postareacriogenia, la Mar 12 2008, 12:53 PM, a spus:

Va doresc succes tuturor celor care s-au inscris.
Eu am dat in decembrie si am fost extrem de dezamagit. Nu m-am mai inscris. Astept sa vad pana unde merge miselia celor din acest CCF


nu esti singurul in acesta situatie dar noi suntem consecventi si speram ca poate de data asta......



#45 sasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:

Postat 12 March 2008 - 01:02 PM

Si eu m-am inscris astazi si erau inscrisi doar 407. O sa fie foarte dezamagiti de numarul mic de inscrieri si poate mai prelungesc cu inca o saptamana, doar, doar sa se mai srtanga niste bani la buget pt Paste.
Bafta tuturor si spor la invatat!



#46 nico_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 12 March 2008 - 04:31 PM

In cei 407 oare erau si inscrisii online care au trimis documentele prin posta?
Foarte putini...



#47 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 13 March 2008 - 08:01 AM

Vezi postareasasha, la Mar 12 2008, 03:02 PM, a spus:

Si eu m-am inscris astazi si erau inscrisi doar 407. O sa fie foarte dezamagiti de numarul mic de inscrieri si poate mai prelungesc cu inca o saptamana, doar, doar sa se mai srtanga niste bani la buget pt Paste.
Bafta tuturor si spor la invatat!
Cred ca "grosul" inscrierilor s-au facut prin posta, deci s-ar putea sa fim iar multi candidati!



#48 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 13 March 2008 - 08:25 AM

Hmm, intr-adevar e ciudat. Am gasit mai multe persoane nascute in 1982 care sunt consultanti fiscali si chiar o persoana nascuta in 1983 : :tongue: Pentek C. Anca Cristina din Timisoara. Daca se mentine ideea cu vechimea si cu studiile econ. superioare, inseamna ca ea la 24 ani (ca a dat examenul in 2007) deja avea cei 5 ani vechime de cand a terminat facultatea. Inseamna ca o fi terminat facultatea la 19 ani, iar aia nascuti in 1982 au terminat-0 pe la vreo 20 :laugh: . Ceva nu se leaga in povestea asta...
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#49 sasha

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:

Postat 13 March 2008 - 08:54 AM

Este oare ceva corect in tara asta? Nu trebuie sa ne mai miram de nimic.



#50 aureliaruja

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 13 March 2008 - 09:46 AM

in 2007 nu era conditie de vechime, deci oricine avea licenta luata putea da examen
aureliaruja



#51 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 13 March 2008 - 10:39 AM

Mai precis in primele 2 sesiuni din 2007 nu s-a cerut experienta(vechime) . In sesiunea din decembrie 2007 s-a introdus aceasta cerinta.



#52 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 13 March 2008 - 11:15 AM

Vezi postarealyv, la Mar 13 2008, 10:39 AM, a spus:

Mai precis in primele 2 sesiuni din 2007 nu s-a cerut experienta(vechime) . In sesiunea din decembrie 2007 s-a introdus aceasta cerinta.

AHA, am clarificat misterul...
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#53 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 13 March 2008 - 12:15 PM

Si eu m-am inscris si de data asta. Doamne ajuta! Speram sa rezistam psihic la experimentele celor de la CCF.
Sunteti siguri ca sunt doar patru sute inscrisi? Cred ca ar fi o palma grea pentru camera. Pastele lor nu va mai fii asa de imbelsugat precum Craciunul!!!



#54 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2008 - 01:01 PM

Vezi postareanico_ro, la Mar 12 2008, 04:31 PM, a spus:

In cei 407 oare erau si inscrisii online care au trimis documentele prin posta?
Foarte putini...

ar fi bine :tongue: poate fac astia pomana cu noi si trecem in card :laugh:



#55 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 13 March 2008 - 01:14 PM

Nu cred ca sunt capabili de asa gesturi bune. Daca nu si-au strans banii pentru prime grase, vor avea mai putine motive sa fie dragutzi!!!



#56 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2008 - 01:20 PM

Vezi postareamicha08, la Mar 13 2008, 01:14 PM, a spus:

Nu cred ca sunt capabili de asa gesturi bune. Daca nu si-au strans banii pentru prime grase, vor avea mai putine motive sa fie dragutzi!!!

daca sunt draguti incaseaza cate 13 mil de la fiecare beneficiar al "draguteniei" lor :tongue:



#57 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2008 - 01:37 PM

ete ce am gasit. "http://www.dreptonline.ro/comunitate/admitere_consultanti_fiscali_decembrie_2007.php"



#58 criogenia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 13 March 2008 - 04:30 PM

Sa nu va bazati pe pomana lor. Va dati totusi seama ca daca la sesiunea aceasta vor da usor cei care au picat in decembrie vor fi foarte motivati sa ceara explicatii acestei "minunate camere" care se numeste CCF.



#59 florin_bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 13 March 2008 - 07:18 PM

Nu cred ca stie nimeni cum va fi. Am sunat acolo saptamana aceasta sa intreb daca va fi cu stagiu. Am primit raspunsul ca inca nu s-a stabilit. In alta ordine de idei nu mai este in bibliografie codul vamal si normele de aplicare ( la cele autohtone ma refer ) dar in schimb s-a introdus codul vamal intracomunitar si normele de aplicare :

12. Regulamentul (CEE) nr.2913/1992 al Consiliului din 12 octombrie 1992 de in stituire a Codului Vamal Comunitar, cu modificările ulterioare;
13. Regulamentul (CEE) nr.2454/1993 a Comisiei din 2 iulie 1993 privind dispozițiile de aplicare a regulamentului (CEE) nr.2913/1992 al Consiliului din 12 octombrie 1992 de instituire a Codului Vamal Comunitar, cu modificările ulterioare;
Stie cineva unde le putem gasi ?
Multumesc



#60 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 13 March 2008 - 07:38 PM

pe site-ul legislatiei uniunii europene.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL