Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri consultanti fiscali - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cursuri consultanti fiscali


7 replies to this topic

#1 netfeli

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 28 February 2008 - 01:56 PM

Am deschis acest topic (sper sa nu supar pe nimeni) pentru a discuta despre cursurile organizate de CCF,impresii,nelamuriri etc.



#2 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 28 February 2008 - 02:45 PM

poti sa-mi trimiti si mie, pls, ce s-a facut in febr si martie?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 02:57 PM




#3 netfeli

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 29 February 2008 - 09:27 AM

dIN PACATE EU NU AM FOST ANUL ACESTA LA CURSURI.
aM FOST IN NOV.ANUL TRECUT SI MI S-A PARUT INTERESANT,MAI ALES CA LECTORII ERAU DIN mf CU FUNCTII MARI SI CHIAR STIAU CE VORBESC.
dIN PACATE IN SALA ERAU MULTI CARE PUNEAU NUMAI INTREBARI DIN CONTABILITATE,CEEA CE DOVEDESTE FAPTUL CA AMI AU MULT PANA SA-SI SCHIMBE DEPRINDERILE.
Scuzati majusculele,dar am obseravt mai tarziu.
Ca si tematica a fost imp.pe venit(persoane fizice),imp.profit TVA,accize,proceduri.
Mai ales noutati si orientari in privinta CF.



#4 george_v

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:

Postat 24 June 2008 - 06:42 AM

stie cineva daca se tin cursuri la Brasov in 28-29 iunie?
fiindca la inscrieri pe net nu apare perioada asta.



#5 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 24 June 2008 - 08:13 AM

Si eu am fost anul trecut in noiembrie .Stie cineva unde sunt afisate orele facute si ce tb sa mai facem anul asta?A fost cam ciudata prezenta de anul trecut.Nu am apucat sa semnez intr-o pauza



#6 acciza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 70 Postari:

Postat 24 June 2008 - 10:49 AM

COMUNICAT
privind cursurile de pregătire profesională continuă a consultanților fiscali în anul 2008.

Durata de pregătire profesională obligatorie este de 60 de ore anual pentru consultanții fiscali activi și 30 de ore pentru consultanții fiscali inactivi.
În anul 2008 sunt incluse orele de pregătire profesională afectuate în anul 2007.

Camera Consultanților Fiscali, în anul 2008, asigură gratuit un număr de 40 ore de pregătire pentru consultanții fiscali activi și 20 de ore pentru consultanții fiscali inactivi.

Tariful unitar aprobat de Biroul permanent al Camerei pentru orele de pregătire a consultanților fiscali, suportate de către aceștia este de 150 lei pe acțiune (10 ore).
Plata se face direct la locul de desfășurare al cursurilor, la reprezentanții Camerei.
SURSA : SITE CCF
Din ce scrie in Regulament , acordarea dreptului de libera practica este conditionata de efectuarea numarului minim de ore de pregatire. Sa inteleg ca nu ai fost la nici un curs in 2008?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 02:58 PM




#7 Anais

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:xxx

Postat 24 June 2008 - 02:07 PM

Vezi postareageorge_v, la Jun 24 2008, 07:42 AM, a spus:

stie cineva daca se tin cursuri la Brasov in 28-29 iunie?
fiindca la inscrieri pe net nu apare perioada asta.

Nu mai apar pe site pentru ca inscrierea trebuia facuta cu 30 de zile inainte. Am sunat la CCF si mia-u spus ca e suficient sa le trimit un mail (cu precizarea nr de carnet) in care sa anunt ca doresc sa particip la cursuri (mai sunt si in 4-6 iulie, si nu mai apar pe site din acelasi motiv).
Anais



#8 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:52 AM

Daca apartin de centrul Brasov pot sa fac cursurile la Bucuresti? (e mai usor de ajuns pt. mine la Bucuresti decat la Brasov)






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL