Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
concedii medicale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

concedii medicale

3 replies to this topic

#1 vgiani

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 06 March 2008 - 12:30 PM

buna!
cine ma poate ajuta si pe mine?
cum inregistrez concediu medical:prin 421 sau 423 si de ce sal lui imi apare 646(toata luna conc med),iar in notele contabile imi apare635 ron la 423
si imi da sold la 423-635ron la sf lunii
si mai am o rugaminte:
am in februarie o factura de avans utilaje?
factura finala vine la sf lunii martie?
cum o inregistrez?
si dc inregistrez ca si intrare utilajele in feb sau tocmai in martie cand le primesc?
please help



#2 ghola

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 06 March 2008 - 02:37 PM

Vezi postareavgiani, la Mar 6 2008, 02:30 PM, a spus:

buna!
cine ma poate ajuta si pe mine?
cum inregistrez concediu medical:prin 421 sau 423 si de ce sal lui imi apare 646(toata luna conc med),iar in notele contabile imi apare635 ron la 423
si imi da sold la 423-635ron la sf lunii
si mai am o rugaminte:
am in februarie o factura de avans utilaje?
factura finala vine la sf lunii martie?
cum o inregistrez?
si dc inregistrez ca si intrare utilajele in feb sau tocmai in martie cand le primesc?
please help


1 concediile medicale se inregistreaza in contul 423. referitor la sold vezi ce retineri ai.




#3 vgiani

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 06 March 2008 - 04:30 PM

k.merci,dar referitor la a doua problema?


Vezi postareaghola, la Mar 6 2008, 02:37 PM, a spus:

Vezi postareavgiani, la Mar 6 2008, 02:30 PM, a spus:

buna!
cine ma poate ajuta si pe mine?
cum inregistrez concediu medical:prin 421 sau 423 si de ce sal lui imi apare 646(toata luna conc med),iar in notele contabile imi apare635 ron la 423
si imi da sold la 423-635ron la sf lunii
si mai am o rugaminte:
am in februarie o factura de avans utilaje?
factura finala vine la sf lunii martie?
cum o inregistrez?
si dc inregistrez ca si intrare utilajele in feb sau tocmai in martie cand le primesc?
please help


1 concediile medicale se inregistreaza in contul 423. referitor la sold vezi ce retineri ai.




#4 miti

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 172 Postari:
  • Location:bacau

Postat 06 March 2008 - 07:28 PM

avansul pt utilaj il inregistrezi in februarie in 232 (avansuri pt imobilizari corporale ), urmand ca in martie sau cand vine factura sa regularizezi avansul si sa inregistrezi intrarea utilaajului; intocmesti fisa mijlocului fix, adaugi la planul de amortizare utilajul achizitionat cu amortizarea din luna urmatoare achizitiei...... sper ca am spus tot ce trebuia.....


mult noroc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL