Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
model contract de prestari servicii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

model contract de prestari servicii

3 replies to this topic

#1 ANDRA3STAR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 07 March 2008 - 11:08 AM

buna ziua, si-mi cer mi de scuze, cind esti mic incepi activitatea prin a cere sfaturi. suntem o spalatorie de covoare la inceput de drum si organizarea activitatii sta in baza mea.rog pe cineva care are cunostiinte in acest domeniu sa-mi dea si mie citeva sfaturi in ce consta un model de contract de prestari servicii(de spalat covoare evident), model de declaratie sau certificat de garantie.in ideea ca voi primi un raspuns, v multumesc pt acesta si pentru ca existati. o zi buna! :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 03 September 2008 - 12:41 PM




#2 duricu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 02 September 2008 - 06:50 PM

v-as ruga daca se poate sa ma ajutati cu un model de contract pentru o firma care are ca domeniu de activitate cod caen 7320-activitati de studiere a pietei si de sondare a opiniei publice- trebuie sa emit o factura si nu am ce sa pun in spatele ei.
Aceasta firma a ales acest cod caen pentru a ramane cu impozit pe microintreprindere, si nu vrea sa se regaseasca in contract cuvantul cnsultanta , ptr ca stiti in situatia in care firma are ca domeniu de activitate consultanta plateste 16%.
multumesc foarte frumos!




#3 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 02 September 2008 - 09:44 PM

vezi ca exista pe acest site , modele contracte..



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2008 - 01:00 PM

exista si un capitol special destinat contractelor

nu pare a fi cazul tau (strict prospectarea pietii si sondarea opiniei publice, insa nu si sfaturi, masuri de luat in urma rezultatelor obtinute... care inseamna consultanta deja), dar totusi permite-mi un avertisment pur profesional, te rog: mare atentie la ce vreti sa faceti cu fentarea fiscului la "consultanta" fiindca toate contractele se judeca dupa ce reprezinta de fapt, nu dupa cum le denumeste fiecare !!!
chiar daca voi ii ziceti "contract de prestari servicii" fara cuvantul 'consultanta' in titlu si cuprinsul lui, dar daca acesta chiar este un contract de consultata prin sine insusi - el asa va fi tratat, puteti sa-i spuneti voi si "floare de colt"

deci, mare atentie fiindca evaziunea fiscala e penala direct (infractiune direct) :nono:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL