Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cine ma ajuta? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cine ma ajuta?


4 replies to this topic

#1 are0pagitul

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 March 2008 - 11:29 AM

Buna ziua,
Fostul contabil de la firma la care lucrez mi-a lasat o situatie dezastruoasa a datoriilor ce le am la furnizori.Norocul firmei ca ele sunt mai mici decat in realitate(asta dupa bifarile cu furnizorii) dar intrebarea e ce voi face eu?Cum pot proceda legal pentru a lua in balanta soldurile corecte? :tongue:



#2 firjinia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2008 - 12:37 PM

Vezi postareaare0pagitul, la Mar 13 2008, 11:29 AM, a spus:

Buna ziua,
Fostul contabil de la firma la care lucrez mi-a lasat o situatie dezastruoasa a datoriilor ce le am la furnizori.Norocul firmei ca ele sunt mai mici decat in realitate(asta dupa bifarile cu furnizorii) dar intrebarea e ce voi face eu?Cum pot proceda legal pentru a lua in balanta soldurile corecte? :tongue:


Bifezi fiecare fisa de furnizor, gasesti greselile, si faci note contabile de reglare ca sa ajungi la soldul real :)




#3 are0pagitul

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 March 2008 - 12:44 PM

Vezi postareafirjinia, la Mar 13 2008, 12:37 PM, a spus:

Vezi postareaare0pagitul, la Mar 13 2008, 11:29 AM, a spus:

Buna ziua,
Fostul contabil de la firma la care lucrez mi-a lasat o situatie dezastruoasa a datoriilor ce le am la furnizori.Norocul firmei ca ele sunt mai mici decat in realitate(asta dupa bifarile cu furnizorii) dar intrebarea e ce voi face eu?Cum pot proceda legal pentru a lua in balanta soldurile corecte? :tongue:


Bifezi fiecare fisa de furnizor, gasesti greselile, si faci note contabile de reglare ca sa ajungi la soldul real :)

Corect pana aici dar greselile au vechime de 2 ani sau chiar mai mult :laugh:



#4 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2008 - 01:22 PM

Daca nu iti dau soldurile la furnizori, ma intreb cum sunt soldurile la 5121, 5311.
Dragos



#5 are0pagitul

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 March 2008 - 01:40 PM

Vezi postareanegocont, la Mar 13 2008, 01:22 PM, a spus:

Daca nu iti dau soldurile la furnizori, ma intreb cum sunt soldurile la 5121, 5311.
Nu te intreba :tongue: la 512 sunt reglate............."din condei"






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL