Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 49

Salt la continut


aptitudini 2008


1538 replies to this topic

#961 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 25 June 2008 - 04:20 PM

Pe acest forum la examenul de anul trecut am gasit ca examenul s-a dat sambata si rezultatele la scris s-au dat joi seara
tarziu. Multi au aflat rezultatul abia vinerea dimineata cu 24 de ore inainte de oral.



#962 mihaela_bunduc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 25 June 2008 - 06:02 PM

Buna tuturor!
In primul rand va urez succes in fata fiselor cu rezultate...sa luam toti...si bafta la oral.

Referitor la grup...trimiteti mesaj la expertcontabil2008@gmail.com.....dar din pacate am mail-uri primite pt acces in grup si nu pot sa le rezolv pt ca nu imi permite Google...probabil e un numar limitat pt care pot sa trimit invitatie...nu stiu....daca vreti puteti trimite mesaj la adresa mentionata si eu imi dau toata silinta sa fac posibila accesarea tuturor....daca nu rezolv ...va rog sa nu fie cu suparare...oricum daca va fi ceva interesant se va posta si pe forum.....

Eu n-am mai intrat pe forum de f mult timp...dar am vazut o expresie, ceva de genul....ca de ce ii tb invitatie, ca ce e acel grup, de ce nu poate intra fara invitatie....at eu o intreb de ce eu nu pot sa-i accesez adresa ei de mail personala .... pt ca e o adresa de mail creata personal...dar cu acceptul meu pot da voie, pe baza de invitatie, sa vada ce mail-uri primesc s-au trimit si daca vreau ii dau acces sa si posteze pe aceasta adresa....

...aceasta interventie nu e facuta intr-un sens rau...ci explicam unora ...vroiam sa ma bag si eu in seama pe forum...ca m-am saturat de invatat...cred ca ma inec ca tiganul la mal....




#963 nadia p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Location:Turda, Cluj

Postat 25 June 2008 - 06:37 PM

Vezi postareaFLORY1980, la Jun 25 2008, 04:35 PM, a spus:

Vezi postareaDIACHIRIAC, la Jun 25 2008, 02:07 PM, a spus:

Nu stie nimeni in ce zi s-au afisat rezultatele la scris, anul trecut ?
Pe site-ul CECCAR s-au afisat joi seara, dar s-a blocat site-ul si am aflat vineri dimineata de la filiala. Tinand cont ca examenul s-a sustinut sambata. Deci cu o zi inainte de proba orala.

S-a afisat pe ceccar.ro sau pe situl fiecarei filiale??????



#964 gruion27

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad
  • Interests:Contabilitate

Postat 25 June 2008 - 06:52 PM

Vezi postareanadia p, la Jun 25 2008, 07:37 PM, a spus:

Vezi postareaFLORY1980, la Jun 25 2008, 04:35 PM, a spus:

Vezi postareaDIACHIRIAC, la Jun 25 2008, 02:07 PM, a spus:

Nu stie nimeni in ce zi s-au afisat rezultatele la scris, anul trecut ?
Pe site-ul CECCAR s-au afisat joi seara, dar s-a blocat site-ul si am aflat vineri dimineata de la filiala. Tinand cont ca examenul s-a sustinut sambata. Deci cu o zi inainte de proba orala.

S-a afisat pe ceccar.ro sau pe situl fiecarei filiale??????

Pe ceccar.ro
Listele au fost afisate si la sediile filialelor
Manuela



#965 Skippy2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CAREI

Postat 25 June 2008 - 07:00 PM

Noua ne-au zis ca ne suna personal mai intai pe cei care au picat sa poata depuna contestatie (ziceau miercuri joi), iar apoi pe restul pe joi vineri. Azi e miercuri si inca nu m-a sunat nimeni, iar la filiala nu se stei nimic!

Aceasta postare a fost editata de Skippy2008: 25 June 2008 - 07:05 PM




#966 gfggfgf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:15 PM

Buna seara tuturor,

sincer sa fiu, sunt foarte dezamagit de organizarea examenului CECCAR. Sper ca macar maine seara sa aflam rezultatele, ca sa nu mai invat pentru oral, daca cumva nu-l trec.
Bafta tuturor la afisarea rezultatelor.



#967 gfggfgf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:22 PM

Skippy2008,
unde ai dat examenul?la ce filiala? Noua nu ni s-a spus ca ne vor suna.Si eu azi am sunat la mai multe filiale, nu se stie absolut nimic,o doamna chiar a strigat la mine: "nu vi s-a spus in sala cand se afiseaza?" hihihihi. m-a enervat la culme! Dupa ce ca platim ditamai taxa de inscriere si cursurile alea, mai si vorbesc nasol cu noi.
Parerea mea este ca azi ar fi trebuit sa stim rezultatele. Daca le aflam doar pe sambata, cum mai depune cineva contestatie? Ca sa poata merge la oral duminica, asta daca i se transforma nota.



#968 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:26 PM

Vezi postareagruion27, la Jun 25 2008, 07:52 PM, a spus:

Vezi postareanadia p, la Jun 25 2008, 07:37 PM, a spus:

Vezi postareaFLORY1980, la Jun 25 2008, 04:35 PM, a spus:

Vezi postareaDIACHIRIAC, la Jun 25 2008, 02:07 PM, a spus:

Nu stie nimeni in ce zi s-au afisat rezultatele la scris, anul trecut ?
Pe site-ul CECCAR s-au afisat joi seara, dar s-a blocat site-ul si am aflat vineri dimineata de la filiala. Tinand cont ca examenul s-a sustinut sambata. Deci cu o zi inainte de proba orala.

S-a afisat pe ceccar.ro sau pe situl fiecarei filiale??????

Pe ceccar.ro
Listele au fost afisate si la sediile filialelor
Au fost afisate si pe ceccar.ro si pe site-urile fililalelor(care au). Dar oricum tot prin telefon am aflat mai repede(vineri dimineata) pt ca site-urile s-au deblocat abia vineri dupa amiaza.
Sper sa am mai mult noroc anul asta.
Succes tuturor, sa ajungem cu totii la proba orala!

Vezi postareagfggfgf, la Jun 25 2008, 08:22 PM, a spus:

Skippy2008,
unde ai dat examenul?la ce filiala? Noua nu ni s-a spus ca ne vor suna.Si eu azi am sunat la mai multe filiale, nu se stie absolut nimic,o doamna chiar a strigat la mine: "nu vi s-a spus in sala cand se afiseaza?" hihihihi. m-a enervat la culme! Dupa ce ca platim ditamai taxa de inscriere si cursurile alea, mai si vorbesc nasol cu noi.
Parerea mea este ca azi ar fi trebuit sa stim rezultatele. Daca le aflam doar pe sambata, cum mai depune cineva contestatie? Ca sa poata merge la oral duminica, asta daca i se transforma nota.
Cei care depun contestatie si au si norocul "cat carul" sa ia dupa contestatie, vor da proba orala in alta zi. Pentru ca raspunsurile la contestatii se dau dupa alte cateva zile. Asa a fost anul trecut. Insa din pacate au luat cred ca doar 1% in urma contestatiilor.Poate nu ajungem acolo.

Aceasta postare a fost editata de FLORY1980: 25 June 2008 - 07:27 PM




#969 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:34 PM

M-am uitat acum pe site-ul http://www.ceccarbacau.ro/ si deja apare la "comunicari" "rezultate examen aptitudini"pagina in lucru

Aceasta postare a fost editata de FLORY1980: 25 June 2008 - 07:35 PM




#970 Alexandru78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 25 June 2008 - 07:39 PM

Vezi postareaFLORY1980, la Jun 25 2008, 08:34 PM, a spus:

M-am uitat acum pe site-ul <a href="http://www.ceccarbacau.ro/" target="_blank">http://www.ceccarbacau.ro/</a> si deja apare la "comunicari" "rezultate examen aptitudini"pagina in lucru


e de luni asa ;)

Aceasta postare a fost editata de Alexandru78: 25 June 2008 - 07:41 PM




#971 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 June 2008 - 08:03 PM

nu am mai intrat de mult si vad ca s-au mai scris cel putin 10 pagini :pullhair: o sa incerc sa citesc din urma, daca ma tin nervii ..... ce se discuta pe aici ? probabil varianta 1 de la examen, nu ?



Vezi postareardelia, la Jun 24 2008, 02:57 PM, a spus:

Cum adica doctrina la oral? Pe site scrie altceva... :thumbup: :smile:
Asa e, am sunat si eu la CECCAR la sibiu. Se da doctrina la oral! :sad:
eu personal prefer doctrina decat drept .... ca oricum doctrina e mai proaspata in capul meu si nu am chef de drept acum ............



#972 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 25 June 2008 - 08:09 PM

Am fost in jurul orei 20.00 la CECCAR Bv. si nu era vreo miscare. Jaluzele trase si-atat.



#973 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 25 June 2008 - 09:07 PM

Sper sa avem vesti bune ! Nici nu mai sunt in stare sa citesc nimic pentru oral !

Ne intalnim in curand pe un forum la consultanti fiscali, ca din 2010, avem nevoie si de asta...

BAFTA !



#974 AnkB.

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 June 2008 - 10:23 PM

Vezi postareanic2006, la Jun 25 2008, 09:09 PM, a spus:

Am fost in jurul orei 20.00 la CECCAR Bv. si nu era vreo miscare. Jaluzele trase si-atat.

Doar vineri dupa amiaza vor da rezultatele...asa s-a spus si sa sti ca in general nu se grabesc.
Stiu ca e greu cu asteptarea dar asta e!
Sa fie bine pentru toti si-ti multumesc de ajutor...Iti tin pumnii!



#975 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 26 June 2008 - 05:47 AM

Vezi postareaAnkB., la Jun 25 2008, 11:23 PM, a spus:

Vezi postareanic2006, la Jun 25 2008, 09:09 PM, a spus:

Am fost in jurul orei 20.00 la CECCAR Bv. si nu era vreo miscare. Jaluzele trase si-atat.

Doar vineri dupa amiaza vor da rezultatele...asa s-a spus si sa sti ca in general nu se grabesc.
Stiu ca e greu cu asteptarea dar asta e!
Sa fie bine pentru toti si-ti multumesc de ajutor...Iti tin pumnii!

N-ai pt. ce. Ideea, cand am facut acest topic, era ca mai multe minti pot reusi mai usor sa descurce diversitatea temelor si problemelor ce trebuiau rezolvate, deci prin ajutor reciproc sa putem lua acest examen.
Da, intr-adevar asteptarea e cumplita. Chestia e ca nu ma mai pot concentra nici sa citesc si nici sa fac altceva. Efectiv nu mai am stare.
Bafta la toti!



#976 Skippy2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CAREI

Postat 26 June 2008 - 05:57 AM

Sunt din Satu Mare .... de obicei pe noi ne suna orice se intampla : curs, plata restanta, termene limita, orice. Nu stiu cum sa va spun dar as vrea sa stiu daca-i alba sau neagra. Ma dispera asteptarea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de Skippy2008: 26 June 2008 - 06:04 AM




#977 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 26 June 2008 - 06:20 AM

Incerc sa atasez un fisier cu Legea 31.

Fisiere atasate





#978 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 07:56 AM

am uitat sa scriu adresa de mail pe care se asteapta contestatiile este contestatii@ceccar.ro

noi am avut supraveghetor in sala pe dl florita, secretarul filialei bucuresti si ne-a comunicat aceasta adresa pt rapiditatea contestatiilor.



#979 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 08:01 AM

Vezi postareaSkippy2008, la Jun 26 2008, 06:57 AM, a spus:

Sunt din Satu Mare .... de obicei pe noi ne suna orice se intampla : curs, plata restanta, termene limita, orice. Nu stiu cum sa va spun dar as vrea sa stiu daca-i alba sau neagra. Ma dispera asteptarea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asta nu e asteptare .... anu trecut au afisat rezultatele la acces in termen de o luna de zile .... si ceva, parca ....... sa vezi acolo asteptare ......... acum la cate lucrari sunt si daca fiecare are minim 15 pagini ...... nici nu cred ca vor corecta asa de atent ............



#980 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 26 June 2008 - 08:18 AM

Vezi postareamihavesa, la Jun 26 2008, 09:01 AM, a spus:

Vezi postareaSkippy2008, la Jun 26 2008, 06:57 AM, a spus:

Sunt din Satu Mare .... de obicei pe noi ne suna orice se intampla : curs, plata restanta, termene limita, orice. Nu stiu cum sa va spun dar as vrea sa stiu daca-i alba sau neagra. Ma dispera asteptarea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asta nu e asteptare .... anu trecut au afisat rezultatele la acces in termen de o luna de zile .... si ceva, parca ....... sa vezi acolo asteptare ......... acum la cate lucrari sunt si daca fiecare are minim 15 pagini ...... nici nu cred ca vor corecta asa de atent ............
Pai la aptitudini anul trecut le-a luat o saptamana.E posibil ca abia sambata sa aflam rezultatele. Nu vreau sa descurajez, dar am mai trecut o data prin asta si trebuie sa ne asteptam la orice. Anul trecut au spus ca miercuri se afiseaza rezultatele, si din miercuri s-a facut vineri. Era cat pe ce sa plec la Constanta(acolo am dat ex. anul trecut) si eu nu stiam rezultatul. Insa am avut inspiratia sa sun la filiala(am sunat eu, nu ei!!!) inainte si mi-au dat vestea cea proasta. Abia mirecurea ce-a urmat am aflat si rezultatul la contestatie"se mentine nota". cei care au reusit sa fie admisi dupa contestatii au dat sambata parca oralul.(la o saptamana dupa ce dadusera cei admisi din prima).
Tre sa fim rabdatori, sa ne pastram calmul si sa incercam sa citim totusi pentru oral.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL