Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 51

Salt la continut


aptitudini 2008


1538 replies to this topic

#1001 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 12:50 PM

La Bucuresti pe care geam se vor afisa rezultatele? La CECCAR Bucuresti la sediul nou, la sediul vechi sau la CECCAR-ul mare? :frusty:
Anul trecut la acces s-au afisat la sediul vechi in Calea Floreasca....... :frusty:
Muta bafta tuturor! :thumbup:
Si eu ma chinui sa citesc ceva.....dar nu prea reusesc...n-am stare...



#1002 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 26 June 2008 - 12:52 PM

Banuiesc ca acolo unde te-ai inscris , la Floreasca nu cred ca are sens.




#1003 blue2q

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 26 June 2008 - 12:54 PM

Mie la Bv mi-au spus ca si la oral nota minima trebuie sa fie 7.
Despre materii, sa citim din toate.
Ca info, au spus anul trecut au fost centre unde s-a picat la oral, adica au luat doar 5, chestie care m-a daramat si mai tare, dupa ce ca nu stim daca am luat sau nu, mai ne zic si asta, mai concentreaza-te, daca poti, sa inveti.
Toata lumea zicea pana acum, ca cine ia scrisul (sa speram ca vom fi cat mai multi), nu va avea probleme la oral, dar acum....
Voi ce credeti???



#1004 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 26 June 2008 - 12:55 PM

Vezi postareaclaudia elena, la Jun 26 2008, 01:46 PM, a spus:

si eu sunt in aceeasi stare; incerc sa citesc ceva la oral dar degeaba...; intrebare pentru cei care din nefericire au picat anul trecut: cat a-ti facut din lucrare?
cine a facut contestatie ,cum i-a recorectat? care e procedura?
eu sunt cam la limita pt ca am gresit in problema si daca nu i-mi puncteaza deloc pierd 2.4 din start, plus la celelalte daca mai i-mi gasesc ceva ....
sper sa promoveze toti !
Eu am picat cu 6,34 anul trecut. Am facut contestatie pe care am depus-o la filiala, am trimis pe mail si pe fax la ceccar Bucuresti. In 5 zile s-au afisat pe ceccar.ro rezultatele, majoritatea cu "se mentine nota". Putini au avut "noroc" , altii nu.Au luat si cu 5,70 dupa contestatii, altii n-au luat cu 6,98...Poate nu ajungem in situatia asta.
eu facusem prima problema( a fost si anul asta pe una din variante) si putin din a doua, audit tot si doctrina tot. Am luat maxim de puncte (4) la doctrina si 2,34 puncte la studii de caz + audit. Am avut 2 pb in care nu dadeau bilanturile, nici la evlauare nici la fuziune. Inainte de terminarea timpului(care a fost numai 4 ore anul trecut) ni s-a mai dat o suma pt problema de evaluare ca sa dea bilantul. Dar era prea tarziu. Din cauza studiilor de caz am picat. :frusty:



#1005 timi10

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 26 June 2008 - 12:55 PM

si la oral ne trebuie minim 7 -iar media generala celor doua examene minim 7 .NU se precizeaza nota numai in cazul in care candidatul este respins . ma repet dar doamne ajuta sa fim ADMISI la ambele examene



#1006 Marem

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 26 June 2008 - 12:59 PM

nu stiu cum puteti voi, dar eu nu sunt in stare sa mai invat nimic. macar daca as vedea rezultatele.... offff
S-auzim de bine !



#1007 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 26 June 2008 - 01:02 PM

Vezi postareaMarem, la Jun 26 2008, 01:59 PM, a spus:

nu stiu cum puteti voi, dar eu nu sunt in stare sa mai invat nimic. macar daca as vedea rezultatele.... offff
S-auzim de bine !
cred ca nimeni nu poate sa invete, toti suntem in aceeasi stare. iar cand treci pentru a doua oara prin asta e si mai cumplit.
trebuie sa ne incurajam unii pe altii.

Aceasta postare a fost editata de FLORY1980: 26 June 2008 - 01:04 PM




#1008 claudia elena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 June 2008 - 01:05 PM

[Eu am picat cu 6,34 anul trecut. Am facut contestatie pe care am depus-o la filiala, am trimis pe mail si pe fax la ceccar Bucuresti. In 5 zile s-au afisat pe ceccar.ro rezultatele, majoritatea cu "se mentine nota". Putini au avut "noroc" , altii nu.Au luat si cu 5,70 dupa contestatii, altii n-au luat cu 6,98...Poate nu ajungem in situatia asta.
eu facusem prima problema( a fost si anul asta pe una din variante) si putin din a doua, audit tot si doctrina tot. Am luat maxim de puncte (4) la doctrina si 2,34 puncte la studii de caz + audit. Am avut 2 pb in care nu dadeau bilanturile, nici la evlauare nici la fuziune. Inainte de terminarea timpului(care a fost numai 4 ore anul trecut) ni s-a mai dat o suma pt problema de evaluare ca sa dea bilantul. Dar era prea tarziu. Din cauza studiilor de caz am picat. :frusty:
[/quote]

daca ai facut audit si doctrina tot = 5.8 , inseamna ca ti-a punctat doar 0.54 la probleme? inteleg ca s-au gresit sumele dar macar rationamentul ma astept sa fie punctat.....; multumesc de raspuns



#1009 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 26 June 2008 - 01:48 PM

Am si eu o intrebare...daca Doamne-fereste trebuie depusa contestatie, am vazut pe site-ul Bacaului ca se trimit prin fax la un numar din Bucuresti si respectiv la adresa de mail ceccar bucuresti contestatii(nu am retinut-o exact).Dar practic, tu cum contesti daca nu-ti vezi lucrarea? si ai 24 de ore.Deci trebuie sa faci un drum la Bucuresti? :frusty: sau cum? Si sa ajungi in cadrul programului de lucru,nu??
Cine stie mai multe?
Aporpo...scrie clar pe site ca rezultatele se afiseaza pana maine la 16. si pe site(al lor, al Bacaului-nu stiu la noi, restul...depinde cum lucreaza)



#1010 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 26 June 2008 - 01:53 PM

Vezi postareaioanavoda, la Jun 26 2008, 02:48 PM, a spus:

Am si eu o intrebare...daca Doamne-fereste trebuie depusa contestatie, am vazut pe site-ul Bacaului ca se trimit prin fax la un numar din Bucuresti si respectiv la adresa de mail ceccar bucuresti contestatii(nu am retinut-o exact).Dar practic, tu cum contesti daca nu-ti vezi lucrarea? si ai 24 de ore.Deci trebuie sa faci un drum la Bucuresti? :frusty: sau cum? Si sa ajungi in cadrul programului de lucru,nu??
Cine stie mai multe?
Aporpo...scrie clar pe site ca rezultatele se afiseaza pana maine la 16. si pe site(al lor, al Bacaului-nu stiu la noi, restul...depinde cum lucreaza)
Iti spun cum am facut eu anul trecut. Se formuleaza o contestatie in care explici ce si cum, de ce consideri ca trebuie reexaminata lucrarea si acea contestatie se depune la filiala. Poti sa o trimiti si pe mail, la Buc. sau pe fax. Eu am trimis prin toate metodele pentru siguranta.

Aceasta postare a fost editata de FLORY1980: 26 June 2008 - 01:54 PM




#1011 mihaela.ela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 26 June 2008 - 02:11 PM

Vezi postareaclaudia elena, la Jun 26 2008, 02:46 PM, a spus:

si eu sunt in aceeasi stare; incerc sa citesc ceva la oral dar degeaba...; intrebare pentru cei care din nefericire au picat anul trecut: cat a-ti facut din lucrare?
cine a facut contestatie ,cum i-a recorectat? care e procedura?
eu sunt cam la limita pt ca am gresit in problema si daca nu i-mi puncteaza deloc pierd 2.4 din start, plus la celelalte daca mai i-mi gasesc ceva ....
sper sa promoveze toti !

Iti urez sa promovezi examenul...Personal, cred ca cel mai mult te vor depuncta la...gramatica!!!
Expertii contabili nu au nici o scuza ca nu stiu sa scrie corect romaneste!!!

Mult succes!



#1012 cria_bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 June 2008 - 02:23 PM

Am sunat si eu la Ceccar Brasov si mi-au spus sa ne pregatim din Deontologie si Audit. Rezultatele maine dupa 16. Sa avem bafta!



#1013 FLORY1980

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 26 June 2008 - 02:32 PM

Vezi postareacria_bv, la Jun 26 2008, 03:23 PM, a spus:

Am sunat si eu la Ceccar Brasov si mi-au spus sa ne pregatim din Deontologie si Audit. Rezultatele maine dupa 16. Sa avem bafta!
Dar la CECCAR Bucuresti a intrebat cineva? cei de acolo ar trebuie sa ne spuna exact.



#1014 claudia elena

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 June 2008 - 03:19 PM

Vezi postareamihaela.ela, la Jun 26 2008, 03:11 PM, a spus:

Vezi postareaclaudia elena, la Jun 26 2008, 02:46 PM, a spus:

si eu sunt in aceeasi stare; incerc sa citesc ceva la oral dar degeaba...; intrebare pentru cei care din nefericire au picat anul trecut: cat a-ti facut din lucrare?
cine a facut contestatie ,cum i-a recorectat? care e procedura?
eu sunt cam la limita pt ca am gresit in problema si daca nu i-mi puncteaza deloc pierd 2.4 din start, plus la celelalte daca mai i-mi gasesc ceva ....
sper sa promoveze toti !

Iti urez sa promovezi examenul...Personal, cred ca cel mai mult te vor depuncta la...gramatica!!!
Expertii contabili nu au nici o scuza ca nu stiu sa scrie corect romaneste!!!

Mult succes!

PROMOVÁ
promovez, vb. I. Tranz.
A ridica, a înainta pe cineva în funcție; în grad, într-o demnitate etc., a avansa. «» A declara pe cineva absolvent al unui an de învățământ, permițându-i trecerea în anul următor. «» A termina cu succes o clasă sau un an de învățământ.
A susține, a sprijini

ma abtin de la orice comentarii .....



#1015 rdelia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 26 June 2008 - 03:23 PM

Stiu ca tensiunea e foarte mare. Poate nu ne mai luam si de modul in care scriem... :frusty:



#1016 monic@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 26 June 2008 - 03:59 PM

Credeti ca e posibil ca in fiecare filiala sa se dea din altceva, in functie de ce specializare are profesorul ce vine de la Bucuresti?



#1017 rdelia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 26 June 2008 - 04:05 PM

Eventual sa se puna accent pe o materie anume. Dar cred ca biletele au aceleasi intrebari, indiferent de filiala...



#1018 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 26 June 2008 - 04:51 PM

A aparut un "ANUNT" si pe site la BRASOV maine pana la orele 16.00 se afiseaza rezultatele.
Eu am fost pe la 3 si ceva pe-acolo si-am intrebat ce sa mai rasfoim si mi-au spus sa ma duc acasa si sa citesc ce-am citit si pt. scris!



#1019 iulia51

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:
  • Location:BAIA MARE

Postat 26 June 2008 - 05:15 PM

Deci ,dragi mei colegi fiti calmi si asteptati si ceasul al doispelea si totul va fi bine..pentru unii cu bucurii ..pentru altii nu..asa e la noi in Romania,calm si rabdare :lostit (13): si pe deasupara mai cititi ceva daca puteti..eu merg la plimbare ca e mai sanatoasa.. :biggrin:



#1020 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2008 - 05:17 PM

pe mine ma innebuniti cu cate scrieti ..... nu v-ati obisnuit sa nu stiti nimic concret despre materia de oral ? eu nu stiu de unde reiese ca intrebarile sunt din fiscalitate din moment ce scrie ca este o intrebare din drept, audit ..... scrie pe site.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL