Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
aptitudini 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 55

Salt la continut


aptitudini 2008


1538 replies to this topic

#1081 briana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 27 June 2008 - 12:34 PM

Poate va ajuta sa va mai eliberati de stresul dinainte de afisare rezultate si de oral
Cineva care a dat( si a aluat ) examenul anul trecut( fara sa profesese o secunda in domeniul contabil;lucra undeva bugatar, fara legatura cu altceva decat codul vamal, a spus ca la oral , cine nu raspunde la ce ii pica pe bilete, examinatorii il intrebau unde lucreaza....cu ce se ocupa firma....ce face in firma...si ii puneau intrebari din obiectul de activitate al firmei.....si a luat fara probleme.
Acum nu stiu daca si anul asta va fi la fel la oral ( e vb de Bucuresti), dar tind sa cred ca nu au nici un interes sa pice, mai ales ca planul bugetar pentru venituri a fost facut cu un numar mai mare de inscrisi la examen, si automat si procentajul de admisi mai mare.Cum nu s-a atins macar planul de 1000 de candidati.....am sperante ca nu vor pica prea multi.....poate din cauza asta si lejeritatea din sala de examen.
Nu stiu daca se afiseaza rezultatele pe ceccarbuc.ro, sper, pentru ca nu prea am cum sa ajung azi la sediu!Oricum bafta tuturor la oral!



#1082 rdelia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 27 June 2008 - 12:34 PM

Mihaela, multumesc ca ne tii pumnii. Dar, te rog, abtine-te.




#1083 ambrosie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 27 June 2008 - 12:36 PM

Vezi postareabriana, la Jun 27 2008, 01:34 PM, a spus:

Poate va ajuta sa va mai eliberati de stresul dinainte de afisare rezultate si de oral
Cineva care a dat( si a aluat ) examenul anul trecut( fara sa profesese o secunda in domeniul contabil;lucra undeva bugatar, fara legatura cu altceva decat codul vamal, a spus ca la oral , cine nu raspunde la ce ii pica pe bilete, examinatorii il intrebau unde lucreaza....cu ce se ocupa firma....ce face in firma...si ii puneau intrebari din obiectul de activitate al firmei.....si a luat fara probleme.
Acum nu stiu daca si anul asta va fi la fel la oral ( e vb de Bucuresti), dar tind sa cred ca nu au nici un interes sa pice, mai ales ca planul bugetar pentru venituri a fost facut cu un numar mai mare de inscrisi la examen, si automat si procentajul de admisi mai mare.Cum nu s-a atins macar planul de 1000 de candidati.....am sperante ca nu vor pica prea multi.....poate din cauza asta si lejeritatea din sala de examen.
Nu stiu daca se afiseaza rezultatele pe ceccarbuc.ro, sper, pentru ca nu prea am cum sa ajung azi la sediu!Oricum bafta tuturor la oral!


Daca vrei zi-mi numele de familie si te caut eu pe liste ..ajung sigur acolo



#1084 IRINA05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 27 June 2008 - 12:40 PM

Am dat o fuga pana la CECCAR ...ce credeti?...listele sunt gata, dar...
la ora 16.00...asa e ordinu'...



#1085 rdelia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 27 June 2008 - 12:41 PM

Ce?
Nu pot sa cred... :frusty:



#1086 Alexandru78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 27 June 2008 - 12:41 PM

Vezi postareamihaela.ela, la Jun 27 2008, 01:14 PM, a spus:

Vezi postareaiuliana2006, la Jun 27 2008, 12:46 PM, a spus:

Vezi postareamihaela.ela, la Jun 27 2008, 12:33 PM, a spus:

Vezi postareaiuliana2006, la Jun 27 2008, 12:42 PM, a spus:

Mi se pare regretabil sa vedem atata rautate din parte unei colege. Ar trebui sa incetezi ..... si asa stresul este foarte mare.
Este urat din partea ta.



Puteti sa cititi ceva? Eu n-am stare..... Nu pot sa citesc nimic.
Multa bafta tutror!

Ma uimeste atata solidaritate intru...
Ar fi mai necesara in alte situatii!!!
Va urez tuturor mult succes! Nu putini vor obtine inca un "carton" care nu are acoperire...O calificare obtinuta usor NU ARE VALOARE!!!
Succes!


Nu cred ca poti fi tu in masura sa apreciezi calificarea altor persoane pe care nici macar nu le cunosti.
Cat despre colegialitate si integritate nici nu poate fi vorba din partea ta.
Oricum nu merita efortul de ati raspunde.

Crede-ma ca nici tu nu meriti efortul...
Colegialitate...integritate...Te scuz pentru ca esti prea prinsa de stresul examenului!
Despre calificare...pregatire...cred ca o spune site-ul (postarile unora dintre candidati!) in locul meu!
Dar va tin pumnii tuturor!!!

Carton fara acoperire, experti fara valoare ...foarte frumos din partea ta sa-i jignesti pe altii, dar ma intreb tu ce valoare ai tu draga Mihala.Ela, pentru ca daca esti asa cu adevarat o capacitate profesionala nu inteleg de ce te-ai simti amenintata de acesti oameni pe care ii desconsideri cu atata usurinta sau pentru ce motiv ti-ai pierde timpul pe acest forum avand in vedere superioritatea neta a intelectului si cunostiintelor tale ?

In ceea ce priveste urarile "va tin pumnii tuturor", "succes" avand in vedere dispretul afisat anterior pentru potentiali "experti fara valoare" cum i-ai numit tu... nu cred ca cineva le poate lua in considerare.

Multumim pentru contributia adusa la acest thread si iti uram si noi toate cele bune, inclusiv mai putine frustrari si insatisfactii profesionale, personale etc.

Multa bafta tuturor.

Aceasta postare a fost editata de Alexandru78: 27 June 2008 - 12:43 PM




#1087 FLORINA N

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 27 June 2008 - 12:44 PM

Vezi postareaambrosie, la Jun 27 2008, 12:09 PM, a spus:

Vezi postareavioreld, la Jun 27 2008, 12:07 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Jun 27 2008, 08:00 AM, a spus:

m-am apucat eu sa deschid putin fisierul cu subiectele de drept ..... la intrebarea 114 raspunsul este gresit, am gasit rezolvarea in cursurile de acces. Raspunsul la aceasta intrebare sta in art 250 din legea 31.
Oare cum sunt subiectele de fiscalitate ?

Despre ce fisier vorbesti ? :frusty:


Este fisierul din grup unde sunt biletele date anii trecuti la oral...





Vezi postareaFLORINA N, la Jun 27 2008, 01:43 PM, a spus:

Vezi postareaambrosie, la Jun 27 2008, 12:09 PM, a spus:

Vezi postareavioreld, la Jun 27 2008, 12:07 PM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Jun 27 2008, 08:00 AM, a spus:

m-am apucat eu sa deschid putin fisierul cu subiectele de drept ..... la intrebarea 114 raspunsul este gresit, am gasit rezolvarea in cursurile de acces. Raspunsul la aceasta intrebare sta in art 250 din legea 31.
Oare cum sunt subiectele de fiscalitate ?

Despre ce fisier vorbesti ? :thumbup:


Este fisierul din grup unde sunt biletele date anii trecuti la oral...

nu prea stiu sa folosesc acest site
acum invat
cum as putea sa intru si eu in posesia subiectelor de la oral de anii trecuti?
multumesc



#1088 ION DENISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2008 - 12:45 PM

iata-le

Fisiere atasate





#1089 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2008 - 12:48 PM

Vezi postareaIRINA05, la Jun 27 2008, 01:40 PM, a spus:

Am dat o fuga pana la CECCAR ...ce credeti?...listele sunt gata, dar...
la ora 16.00...asa e ordinu'...

Si ai aflat ceva?



#1090 IRINA05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 27 June 2008 - 12:52 PM

Da...mi-au dat numarul de telefon ca sa nu mai bat drumul pana acolo...



#1091 mihaela.ela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 27 June 2008 - 01:16 PM

Vezi postareaAlexandru78, la Jun 27 2008, 01:41 PM, a spus:

Vezi postareamihaela.ela, la Jun 27 2008, 01:14 PM, a spus:

Vezi postareaiuliana2006, la Jun 27 2008, 12:46 PM, a spus:

Vezi postareamihaela.ela, la Jun 27 2008, 12:33 PM, a spus:

Vezi postareaiuliana2006, la Jun 27 2008, 12:42 PM, a spus:

Mi se pare regretabil sa vedem atata rautate din parte unei colege. Ar trebui sa incetezi ..... si asa stresul este foarte mare.
Este urat din partea ta.



Puteti sa cititi ceva? Eu n-am stare..... Nu pot sa citesc nimic.
Multa bafta tutror!

Ma uimeste atata solidaritate intru...
Ar fi mai necesara in alte situatii!!!
Va urez tuturor mult succes! Nu putini vor obtine inca un "carton" care nu are acoperire...O calificare obtinuta usor NU ARE VALOARE!!!
Succes!


Nu cred ca poti fi tu in masura sa apreciezi calificarea altor persoane pe care nici macar nu le cunosti.
Cat despre colegialitate si integritate nici nu poate fi vorba din partea ta.
Oricum nu merita efortul de ati raspunde.

Crede-ma ca nici tu nu meriti efortul...
Colegialitate...integritate...Te scuz pentru ca esti prea prinsa de stresul examenului!
Despre calificare...pregatire...cred ca o spune site-ul (postarile unora dintre candidati!) in locul meu!
Dar va tin pumnii tuturor!!!

Carton fara acoperire, experti fara valoare ...foarte frumos din partea ta sa-i jignesti pe altii, dar ma intreb tu ce valoare ai tu draga Mihala.Ela, pentru ca daca esti asa cu adevarat o capacitate profesionala nu inteleg de ce te-ai simti amenintata de acesti oameni pe care ii desconsideri cu atata usurinta sau pentru ce motiv ti-ai pierde timpul pe acest forum avand in vedere superioritatea neta a intelectului si cunostiintelor tale ?

In ceea ce priveste urarile "va tin pumnii tuturor", "succes" avand in vedere dispretul afisat anterior pentru potentiali "experti fara valoare" cum i-ai numit tu... nu cred ca cineva le poate lua in considerare.

Multumim pentru contributia adusa la acest thread si iti uram si noi toate cele bune, inclusiv mai putine frustrari si insatisfactii profesionale, personale etc.

Multa bafta tuturor.

Daca ai fi citit cu atentie toate postarile mele n-ai fi dat cu piatra asa cum ai facut-o acum! Am facut o observatie in legatura cu greselile gramaticale din postari, nepermise la acest nivel - nici macar stresul examenului nu le poate scuza!

Apoi, nu ma poti contrazice prea tare ca unii (dintre cei care au postat aici) vor obtine aceasta calitate fara sa aiba cunostinte prea solide in domeniu - unii o recunosc pur si simplu! Ca sa nu mai vorbesc de... "lejeritatea examenului" iarasi recunoscuta de cei care au postat!
Evident ca aceasta constatare nu este valabila in cazul tuturor. Regretabila este si rastalmacirea celor spuse de mine - unde intalnesti in textul meu expresia "experti fara valoare"?!!!

Despre frustari...etc...te rog sa ma crezi ca nu am nici una! Ceea ce iti doresc si tie!

Apa trece, pietrele raman!



#1092 IRINA05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 27 June 2008 - 01:27 PM

Mai,fata...tu chiar ai chef de cearta?...nu vezi ca de aproape o ora nimeni nu a mai dat importanta acestui incident?...
potoleste-te...ajunge...



#1093 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2008 - 01:29 PM

probabil nu are ce face ..... eu personal ma retrag, prefer sa mai citesc ceva ..... o sa urmaresc in continuare forumul si mai rog inca o data pe vei din buc care se vor duce la liste sa fac poze listelor.
Multumesc



#1094 FLORINA N

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 27 June 2008 - 01:46 PM

Vezi postareaION DENISA, la Jun 27 2008, 01:45 PM, a spus:

iata-le


multumesc



#1095 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 27 June 2008 - 01:54 PM

Ia sa vedem care dintre noi da vestea..



#1096 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2008 - 01:56 PM

Ce veste?
S-au afisat?



#1097 andrada05

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 27 June 2008 - 01:59 PM

poate le fiseaza si pe site

afiseaza am vrut sa spun



#1098 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 27 June 2008 - 02:00 PM

Eu imi iau inima-n dinti si-o sa ma indrept agale spre filiala.
Oare o fi ora 16.00 sau se subintelege vreun interval 16-17?!



#1099 iuliana2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2008 - 02:01 PM

Vezi postareaandrada05, la Jun 27 2008, 02:59 PM, a spus:

poate le fiseaza si pe site

afiseaza am vrut sa spun

Bine ca ai corectat....... ca sunt unii care vaneaza greseli..... :frusty:



#1100 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 27 June 2008 - 02:08 PM

Daca se afiseaza pe site, dati o salvare( save as ) ca daca se blocheaza situl sa le avem...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL