Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
2 problemute! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


2 problemute!


3 replies to this topic

#1 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 25 March 2008 - 10:54 PM

nu stiu cum sa contabilizez o factura cu "incarcatura aragaz gpl?
eu sunt platitoare de tva si factura are tva!
stie cineva?

patroana vinde de fapt butelii


...........
apoi
daca am o factura cu mobilier factura totala cu tva=3500,pot sa fac direct %=401
603
4426
fara sa mai am treaba cu 303?



#2 studenta IV

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 185 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 26 March 2008 - 12:30 AM

daca am o factura cu mobilier factura totala cu tva=3500,pot sa fac direct %=401
603
4426
fara sa mai am treaba cu 303?
[/quote]
Daca factura totala e de 3500lei, inseamna ca mobilierul tau are valoare de 2941,18lei > 1800, deci va fi mijloc fix ( grupa 3 )care trebuie amortizat. Chiar daca era sub 1800lei il inregistrai pe factura ca obiect de inventar(ct.303), pe care la sfarsitul lunii il poti trece pe ct. 603:
%=401
303
4426

603=303




#3 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 26 March 2008 - 10:50 AM

dar cu gpl nu stie nimeni......va roooog!



#4 zsuzsi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:
  • Location:toplita

Postat 26 March 2008 - 11:00 AM

pai daca vinde butelii, inseamna ca incarcatura GPL o inregistrezi ca si o marfa, ca doar o vinzi nu, ca defapt nu vinzi butelia dora incarcatura ca iti aduce butelie goala la schimb, asata e parerea mea % = 401
371
4426
traim intr-o lume confuza






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL