Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
proces verbal de predare primire acte contabile - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


proces verbal de predare primire acte contabile


4 replies to this topic

#1 helga

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Location:cluj

Postat 29 March 2008 - 10:21 AM

rog urgent un model de proces verbal de predare-primire acte contabile. urmeaza sa preiau actele unei firme si nu stiu exact ce ar trebui sa contina.
nimeni nu gandeste pentru tine



#2 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 29 March 2008 - 10:40 AM

Nu cred ca exista un astfel de formular; orientativ, iti pot arata documentele solicitate de mine, intro situatie asemanatoare
- registrul unic de control si procese-verbale de control
- registrul inventar
- registrul jurnal
- registrul de casa in lei
- registrul de casa in valuta
- registrul numerelor de inventar ( sau fisele mijloacelor fixe)
- fisele de cont pentru operatiuni diverse (sau componenta soldurilor)
- documentele care au stat la baza inregistrarilor contabile din fiecare luna (facturi, jurnale de cumparari sau vanzari, registrul de casa si documente anexe, extrase de cont si documente anexe, balanta mijloacelor fixe etc)
- situatia la zi a obiectelor de inventar
- documente cu regim special (foste) si fisele de evidenta
- decizia privind regimul intern al documentelor conf. O.M.F.P. 2226/27.12.2006
- dosarul angajatilor (cu contractele de munca si documentele corespunzatoare), statele de plata cu stampila Camerei de Munca, declaratiile privind obligatiile aferente salariilor, fisele fiscale
- Declaratiile 100, 101, 300, 394,700, etc
- contracte
- raportarile financiare semestriale si anuale
- stampilele societatii
- fisa de evidenta pe platitor de la Administratia Finantelor Publice(ultima, daca are)
- documentele de inventariere anuala ( f.importante)
Succes!




#3 helga

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Location:cluj

Postat 29 March 2008 - 10:59 AM

cam la astea m-am gandit si eu. multumesc frumos
nimeni nu gandeste pentru tine



#4 andrudeea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 October 2012 - 10:09 AM

Buna ziua,am cautat in site dar nu am gasit nici un model de document pentru predarea banilor din casierie catre un alt salarariat ce va fi casier.nu stiu daca e ceva tipizat sau pot schimba un proces verbal de predare-primire a unor bunurilor cu suma pe care o s-o predau..va multumesc si astept un raspuns



#5 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 09 October 2012 - 07:40 AM

Predarea banilor din casierie catre alt casier se face pe baza de inventariere! - vezi Ord. 2861/2009 pt. aprobarea Normelor privind organizarea si efectuarea inventarierii- pct. 2, alin 1, lit. c





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL