Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cadouri de Paște oferite salariaților la instituție publică - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cadouri de Paște oferite salariaților la instituție publică

1 reply to this topic

#1 ioantan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male

Postat 31 March 2008 - 01:44 PM

Instituția publică la care lucrez a convenit prin C.C.M să ofere fiecărui salariat cadouri mai mari de 150 ron. Având în vedere prevederile art.55,alin 4 din Codul fiscal prin care se precizează că valoarea fiecărui cadou nu trebuie să depășească 150 ron și ținând cont de faptul că instituția nu este plătitoare de impozit pe profit ,aș dori să știu dacă se poate plăti o sumă mai mare de 150 ron și cum aș putea rezolva problema impozitării și a contribuțiilor în cazul în care valoarea individuală a fiecărui cadou este de 200 ron. Vă mulțumesc anticipat . :pullhair:



#2 zuzuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Turda

Postat 02 April 2008 - 11:43 AM

si la noi se platesc "premii" pentru Pasti, iar valoarea este peste 150 lei, fapt pentru care se impoziteaza cu 16%. la fel am procedat si inmluna decembrie, cu ocazia "premiilor" de craciun. Trebuie sa fie mentionate in CCM la nivel de unitate, iar acest contract trebuie, la randul lui, sa aiba viza celor de la DMPS.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL