Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen aptitudini CAFR mai 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


examen aptitudini CAFR mai 2008


101 replies to this topic

#1 naiman_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:TULCEA
  • Interests:afaceri

Postat 12 January 2008 - 06:55 PM

?
O zi buna!

Doua lucruri se platesc pe lumea asta : Prostia si domnia
naiman_a@yahoo.com



#2 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 14 January 2008 - 02:14 PM

da ma intereseaza..........sti ceva?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:21 PM




#3 Keke

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 January 2008 - 08:07 PM

Da, am vazut pe site-ul CAFR ca se va organiza examenul in luna mai. Mai sunt si alte noutati?



#4 (anisoara bobi)

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:

Postat 14 January 2008 - 10:00 PM

cele anuntate pe site

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:16 PM




#5 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 15 January 2008 - 12:30 PM

eu nu gasesc pe site-ul cafr stirea ca examenul se va susutine in mai 2008.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:16 PM




#6 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 January 2008 - 05:37 PM

pe site-ul cafr am gasit asta " EXAMEN
Camera Auditorilor Financiari din România organizează în perioada lunii mai 2008, prima sesiune a examenului de aptitudini profesionale, pentru atribuirea calității de auditor financiar.
În acest sens se vor publica informații pe site-ul Camerei.
Pentru a evita aglomerația în cursul lunii aprilie pentru acordarea vizei și înscrierea la examen, vă rugăm să nu vă prezentați la Departamentul de admitere, pregătire continuă și stagiari doar în ultimele zile!"


Din pacate asta nu se refera la accesul la stagiu...
preda



#7 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 16 January 2008 - 08:22 AM

inteleg ca examenul se refera la cei care au parcurs cei trei ani de stagiu.....nu si pentru cei care dau pentru prima data adica pentru accesul la stagiu.........
pe mine ma intereseaza examenul pentru accesul la stagiu, adica prima etapa.
m-ar interesa si eventuale teste date in sesiunea anterioara si cu raspunsurile aferente.......sti cumva unde le pot gasi?
multumesc.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:16 PM




#8 ileanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 16 January 2008 - 09:21 AM

Si pe mine ma intereseaza daca si cand se da examenul de acces la stagiu. Nici macar nu stiu daca s-a dat in 2007 si daca se da in 2008. Am inteles ca nu se da in fiecare an. Cat despre teste, ce sa mai zic???? Normal ca le vreau si eu.

Multumesc anticipat celor care pot da o informatie!



#9 mihaela.ela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 20 January 2008 - 02:58 PM

Ultimul examen de admitere la stagiu s-a tinut in 2004. La cursurile obligatorii tinute in perioada de stagiu, presedintele CAFR a spus ca, deocamdata, camera are o baza destul de numeroasa de selectie si ca nu se pune problema organizarii unui nou examen de admitere la stagiu prea curand. Totusi, am citit unele comentarii, ca e posibil ca in acest an(an in care isi termina stagiul si au dreptul sa se inscrie la examenul de aptitudini profesionale stagiarii admisi in 2004) sa se organizeze un examen de acces la stagiu. Despre teste, nu pot sa spun decat ca au existat doar pentru admiterea din 2002 in jur de 150-170 de intrebari/probleme care au circulat cu doua saptamani inainte de examen si din care au fost selectate 50(sper sa nu ma insel asupra numarului!). In 2004, admiterea s-a dat in "orb" dupa tematica indicata pe site-ul CAFR. Intrebarile au fost structurate pe disciplinele de examen - dupa modelul CECCAR. A fost mai greu in 2004, dar nu imposibil de realizat baremul de 70 de puncte.

In concluzie, trebuie urmarit site-ul CAFR.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:17 PM




#10 ileanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 21 January 2008 - 09:16 AM

Multumesc, Mihaela.ela



#11 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 21 January 2008 - 11:14 AM

MULTUMESC

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:17 PM




#12 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 06 February 2008 - 02:50 PM

Camera Auditorilor Financiari din Romania organizeaza testul de verificare a cunostintelor in domeniul financiar-contabil, pentru accesul la stagiu, in cursul lunii aprilie 2008. La test se pot inscrie urmatoarele categorii de persoane:
* persoane licentiate ale unei facultati cu profil economic si care au o vechime in activitatea financiar-contabila de minim 4 ani (dupa licenta), sau
* persoane licentiate ale unei facultati cu profil economic si care au calitatea de expert contabil.
Inscrierile la test se vor face in perioada 15 februarie - 28 martie 2008. Taxa de inscriere la test: 500 lei. Testul va avea loc in data de: 19 aprilie 2008.
In vederea inscrierii la test, candidatii vor depune in perioada in care au loc inscrierile, la sediul Camerei din Bucuresti, Str. Sirenelor, nr.67-69, urmatoarele acte:
* cerere-model;
* copie a documentului de achitare a taxei de inscriere;
* copie legalizata dupa diploma de licenta;
* copie dupa cartea de munca si adeverinta, acolo unde este cazul, care sa ateste experienta in domeniul financiar-contabil, sau copie dupa actul care atesta detinerea calitatii de expert contabil;
* copie dupa actul de identitate;
* cazier juridic in perioada de valabilitate;
* 2 fotografii tip buletin.
Relatii suplimentare se pot obtine la telefoanele 021/410.03.96 sau 0749.011.146 sau www.cafr.ro .

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:18 PM

steluta



#13 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 February 2008 - 02:55 PM

Am sunat la cafr si nu se fac derogari!
preda



#14 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 08 February 2008 - 05:13 PM

Va rog sa-mi spuneti daca exista posibilitatea de a intra in posesia subiectelor propuse pentru sesiunea din decembrie 2004 si a subiectelor date efectiv la examen. Am cautat in arhiva si nu au fost postate pe acest site.
Multumesc.



#15 gheorghe_gabriela2005

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 February 2008 - 04:29 PM

Ma intereseaza si pe mine subiectul.....dar are cineva habar de ce s-a dat ani trecuti? Ne poate ajuta cineva cu teste....vad ca e cam liniste pe aici.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:19 PM




#16 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 February 2008 - 10:43 PM

chiar nu se fac deloc derogari? nici pt cei ce au masterul pe audit? tu pt ce vroiai derogare???
DanielaZ



#17 snezro

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 10 February 2008 - 06:45 PM

derogari pentru ce?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 05:19 PM




#18 alinmarci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 10 February 2008 - 07:18 PM

buna,
va rog daca se poate cateva detalii si eventual grile (subiecte) din perioadele precedente pentru dobandirea calitatii de auditor, cum s-a desfasurat examenul (clasic sau test grila) , proba practica cum a fost ?
multumesc anticipat. toate cele bune



#19 rebeka

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 February 2008 - 06:30 PM

Are cineva testele pentru examenul de acces din 19,04,2008.Oare poate cineva sa ma ajute...Nu le gasesc pe site+ul cafr.



#20 simona_iassy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:IASI jud. IASI

Postat 19 February 2008 - 12:54 PM

Daca s-a inscris cineva la examen as dori sa-mi spuna si mie daca a legalizat copia dupa cartea de munca. Din cerintele de pe site reiese ca nu ar trebui. Asa e?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL