Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PRODUCTIE TERMOPANE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PRODUCTIE TERMOPANE

2 replies to this topic

#1 filip florentina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 02 April 2008 - 12:59 PM

Buna ziua
va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti unde pot gasi legea privind perisabilitatile admise in cazul productiei de sticla termopan si, daca se poate, un mod de calcul al pretului de productie in acest caz.
Astept raspuns
Multumesc anticipat :pullhair:



#2 aNgelica pop

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 716 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE
  • Interests:temei legal

Postat 01 July 2008 - 09:23 AM

Vezi postareafilip florentina, la Apr 2 2008, 10:59 AM, a spus:

Buna ziua
va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti unde pot gasi legea privind perisabilitatile admise in cazul productiei de sticla termopan si, daca se poate, un mod de calcul al pretului de productie in acest caz.
Astept raspuns
Multumesc anticipat :frusty:
vezi nu asta iti trebuie?
ORDIN nr. 754 din 14 iunie 2004
Emitent : Ministerul Sanatatii
Publicat in : Monitorul nr.1162 bis din data 08.12.2004
..cauta la poz 32...gasesti sticla

"o vorba BUNA ,nu costa!
un zambet ,nici atat!"



#3 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 01 July 2008 - 04:01 PM

Pentru productie nu se considera perisabilitati ci rebuturi, dar pentru transportm depozitare, ambalare exista. Vezi cuvantul "geam" in HG 831 din 27 mai 2004 pentru aprobarea Normelor privind limitele admisibile de perisabilitate la marfuri in procesul de comercializare.
- geamuri: vrac, palete, stelaje | transport 2,50% | depozitare 0,50% | desfacere 1,00% |
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL