Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contributia de sanatate la dividende - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contributia de sanatate la dividende


1 reply to this topic

#1 SAR-CO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 155 Postari:
  • Location:IASI

Postat 04 April 2008 - 04:24 PM

Buna ziua! Stie cineva cum se calculeaza contributia CASS ,daca patronul nu a incasat dividendele .Eu stiam ca se calculeaza la 12salarii minime brute. Dar cei de la cass spun altceva.



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 April 2008 - 04:54 PM

De calculul propus de tine nu am auzit.
Se calculeaza la valoarea dividendului prin aplicarea cotei individuale. Dar numai pentru dividendele obtinute de persoanele care nu au si calitatea de angajat.
Si nu cred ca se calculeaza daca nu a incasat dividendele, din moment ce nu au fost ridicate, deci nu au calitatea de venit, nu vad de ce ai calcula sanatatea.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 April 2010 - 06:38 PM

Dragos






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL