Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrare extrase banca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inregistrare extrase banca


8 replies to this topic

#1 rala

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 06 April 2008 - 06:57 PM

Am o problema cu inregistrarea extraselor la aceasta banca sunt o groaza de detalii ;ce iau in considerare ? extrasul care cuprinde tranzactiile contului curent si extras. card sau toate ex.venit de primit,dob restante-comis.neincasate......
ajutati-ma ,va rog ca m-am incurcat in ele.



#2 marylen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 April 2008 - 01:31 PM

E prima data cand inregistrezi un extras? Pt. ca principiul inregistrarii in conta a extraselor e acelasi la orice banca.
Sau ai o situatie diferita

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 10:10 PM




#3 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 07 April 2008 - 02:15 PM

contezi toate operatiile din contul curent si contul de card.Celelalte extrase sunt pentru a-ti verifica contul de credit, dobanzile datorate etc.
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#4 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 07 April 2008 - 02:54 PM

Exact asa inregistrez si eu:cont curent si card.Atat.Parerea mea e ca e corect. Restul extraselor este pentru verificare. :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 10:10 PM




#5 rala

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 21 April 2008 - 02:14 PM

multumesc tuturor,am rezolvat-o am fost la banca si intr-adevar inregistrez doar contul de card si contul curent restul nu mai conteaza desi uneori am si cate 10 pag.la un extras

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 10:11 PM




#6 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 21 April 2008 - 03:05 PM

E bine sa verifici toate extrasele de cont, deoarece pot aparea operatiuni de inregistrat si de pe celelalte extrase.
Spre exemplu, daca ai de platit in martie dobanda la credite de 1.000 lei si le platesti de abia in luna aprilie, vei inregistra dobanda de pe extrasul de dobanzi in martie, iar plata o vei face de pe extrasul din aprilie. In cazul contractarii unui nou credit la Banca Transilvania, cei de la credite sunt un pic pretentiosi la balanta de verificare: sa inregistrezi cheltuiala cu dobanzile atunci cand e termenul, nu cand faci plata.
La BCR, in cazul in care ai restante la credite, trebuie sa ai analitice la 519 sau 162 separat pe rate curente si rate restante.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#7 camy2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 07 April 2010 - 09:11 PM

buna seara

am si eu o rugaminte . Poate cineva sa ma ajute sa inregisrez (alimentare- retragere numerar )pt un credit bancar pe termen lung revolving?
nu am mai operat asa ceva pana acum( ma refer la acest tip de credit revolving).
sperr din tot sufletul sa ma ajutati



#8 raluka78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2010 - 03:46 PM

Buna ziua,
Am platit cu cardul la Petrom (combustibil) pe data de 29 aprilie 2010 dar, inregistrarea in banca este cu data de 03 mai 2010. Cum procedez? Inregistrez bonul de la Petrom cu 29.04.2010 si plata o fac cu 03.05.2010?
O zi buna!!!



#9 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 21 June 2010 - 05:42 PM

da, este corect

sper ca folosesti la decontare chelt cu cardul si 5125 si 5191 iar la tranzactiile cu cardul la care nu iti vin documentele justificative 581=5121/5311

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 22 June 2010 - 04:13 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL