Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutor pt Declaratia 104 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutor pt Declaratia 104

2 replies to this topic

#1 alternativ

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 April 2008 - 11:15 AM

buna ziua,
are cineva experienta in completarea declaratiei 104 ?
firma la care lucrez are un asociat in participatiune; rezultatul asocierii in participatiune se inregistreaza o data pe luna (la sf lunii)doar in masura in care ac rezultat este pozitiv.
intrebari : 1. ce anume ar trebui sa inregistrez in declaratia 104 la capitolul impozit, in conditiile in care eu inregistrez ac rezultat ca diferenta intre 707 si 607 fara a diminua aceasta valoare prin impozit? 2. la ce anume il obliga pe partenerul nostru declararea acestui venit, in conditiile in care la sf trimestrului el poate avea pierdere (din desfasurarea propriei activitati, fara legatura cu participatiunea)?
multumesc de ajutor.



#2 godzila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:

Postat 24 April 2008 - 01:59 PM

am incercat sa depun 104, si nu au program de preluare.
in legatura cu completarea declaratiei, se trec dupa mine doar veniturile/cheltuielile aferente asocierii

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 August 2008 - 07:14 PM
citare mesaj anterior




#3 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 28 January 2009 - 07:54 AM

Se depune de catre persoanele juridice, constituite intre contribuabilii prevazu.i la art. 13 lit. c) .i e) din Legea nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare, de catre persoana responsabila, desemnata potrivit legii.

Declaratia cuprinde informatii privind asociatii persoane juridice straine si/sau persoane fizice.

Fisiere atasate








Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL