Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ridicari numerar banca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ridicari numerar banca


2 replies to this topic

#1 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 21 April 2008 - 07:35 PM

Scuze ca nu am mai cautat...si nici nu prea am mai avut de mult situatii in care sa trebuiasca sa ridic numerar de la banca...daca am 20.000 lei in cont - persoana juridica...in ce conditii pot sa-i ridic?? ...trebuie sa am justificare? Si daca nu am...care mai este limita pentru diverse...tot 5.000 lei???...chiar daca limita de plati din casierie zilnice pe furnizori e de 10.000 lei?? Pot sa ridic in patru zile diferite, cate 5.000 pentru diverse???



#2 glencora

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:bucuresti,sector2,mihai bravu
  • Interests:comunicare

Postat 22 April 2008 - 10:28 AM

Poti sa ridici patru zile la rand ,daca vrei, cate 5000 pe ch.diverse. Insa banii astia iti intra in casierie si oricum trebuie justificati cumva. Nu e o idee buna sa ramai cu casa descoperita pe 20000lei.

Concluzia este momentul cand te-ai plictisit sa mai gandesti.



#3 CRIS TIMISOARA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 22 April 2008 - 09:14 PM

conf ORD 15/1996, se pot ridica din cont pana la maxim 10.000 RON, pt diverse plati. exista banci care nu elibereaza decat 5000 ron pe zi, dar se pot ridica 10.000 RON. restul de pana la 20.000 de ex. se pot ridica ca si avans salarii ( asta in cazul in care nu incurca contabilitatea prea tare :biggrin: ) sau se pot justifica sumele cu borderou de achizitii.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL