Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
paleti - taxare inversa - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


paleti - taxare inversa

1 reply to this topic

#1 annemary

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 24 April 2008 - 10:16 PM

M-am tot uitat pe topicul cu euro paleti dar nu am gasit un raspuns la problema mea. Sper sa ma ajutati voi. Iata despre ce e vorba.
O societate care vinde materiale de constructii achizitioneaza paleti. Tinand cont ca ar fi un produs finit s-ar deduce TVA-ul, dar facturile au specificatia de "materiale lemnoase" (nu toate) ....................ba mai mult pe unele facturi se face mentiunea de taxare inversa.
Cum se inregistreaza in contabiltate? Se face taxare inversa?



#2 catalin87

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 25 April 2008 - 06:55 AM

Daca ai specificat pe factura taxare inversa faci contarea 4426=4427 cu vaolarea TVA din factura.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 11 April 2009 - 02:26 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL