Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cheltuieli - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cheltuieli


3 replies to this topic

#1 vgiani

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 30 April 2008 - 09:43 AM

buna ziua!
am nevoie de un sfat
cumva cheltuiala cu dif de curs valutar la facturile de leasing se trec acum in 668 in loc de 665?
si contul la 1687 se inchide la sf de luna prin 4711si 666?
merci!



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2008 - 07:18 PM

Diferenta de curs valutar e 665
1687 nu se mai foloseste , dobanda intra direct in 666 cu valoarea din factura lunara




#3 vgiani

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 02 May 2008 - 09:44 AM

merci mult
asa stiam si eu,dar la firma la care lucrez cel care a tinut inainte ma zapaceste de cap sa trec chelt din dif de curs valuatra in 668 ca asa i-a zis cei de la finante cand a depus bilantul la 31.12.2007




Vezi postareaFlorin_76, la Apr 30 2008, 08:18 PM, a spus:

Diferenta de curs valutar e 665
1687 nu se mai foloseste , dobanda intra direct in 666 cu valoarea din factura lunara




#4 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 May 2008 - 09:55 AM

Daca leasingul e extern se trece in 665, daca e intern, dar se plateste in functie de cursul unei valute se trece in 668.

Mai dati cate o cautare pe forum si, cu rabdare, veti gasi ce va intereseaza si va veti lamuri.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL