Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia 200 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia 200

5 replies to this topic

#1 Adrian Iacob

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 02 May 2008 - 09:31 AM

Salut,

Am si eu o intrebare: Persoanele Fizice Autorizate care au optat pentru calcularea venitului pe baza de norme mai trebuie sa depuna declaratia 200 ?

Va multumesc



#2 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 May 2008 - 11:25 PM

Vezi postareaAdrian Iacob, la May 2 2008, 09:31 AM, a spus:

Salut,
Am si eu o intrebare: Persoanele Fizice Autorizate care au optat pentru calcularea venitului pe baza de norme mai trebuie sa depuna declaratia 200 ?
Salut, spicuim la intamplare din Instructiunile de completare a decl. 200:

Citeaza

Nu au obligatia depunerii declaratiei, persoanele fizice care, în anul de
raportare, au realizat venituri din activitati independente impuse pe baza de norme
de venit, cu exceptia persoanelor care au depus declaratiile de venit estimativ în
luna decembrie si pentru care nu s-au stabilit plati anticipate, conform legii.

Dan



#3 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 14 May 2008 - 12:35 PM

pentru sectorul 6 unde se depune declaratia?Pe Popa Tatu? Se poate depune si cu posta?



#4 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 12:43 PM

Vezi postareaniki, la May 14 2008, 12:35 PM, a spus:

pentru sectorul 6 unde se depune declaratia?Pe Popa Tatu? Se poate depune si cu posta?

Merge si cu posta, ai plicul autoadresabil in pachetul cu decl. 200 primit dela fisc acasa.
Nu uita sa ceri recipisa!

Have fun!
Dan



#5 fulger2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 26 May 2008 - 08:25 PM

Sunt PFA cu norma de venit,neplatitor de TVA.
Am inceput activitatea la sfarsitul lunii Decembrie 2007,am eliberat o factura in decembrie in valoare de 1000 ron iar in luna Mai 2008 am primit un plic in care este aceasta declaratie de venit 200 care trebuie complectata si trimisa la Administratia Finantelor Publice.
Mentionez ca sunt angajat la o firma si as vrea sa-mi spuneti daca eu mai trebuie sa depun aceste declaratii pe 2007?
multumesc



#6 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 May 2008 - 11:24 AM

Vezi postareafulger2007, la May 26 2008, 08:25 PM, a spus:

Sunt PFA cu norma de venit,neplatitor de TVA.
Am inceput activitatea la sfarsitul lunii Decembrie 2007,am eliberat o factura in decembrie in valoare de 1000 ron iar in luna Mai 2008 am primit un plic in care este aceasta declaratie de venit 200 care trebuie complectata si trimisa la Administratia Finantelor Publice.
Mentionez ca sunt angajat la o firma si as vrea sa-mi spuneti daca eu mai trebuie sa depun aceste declaratii pe 2007?
multumesc

Stimate domnule Fulger,

In acest topic unde ai avut amabilitatea sa postezi intrebarea ta, putin mai sus, am dat un citat din instructiunile de comple©tare la declaratia 200.
Daca nu esti familiarizat cu citirea unui forum, poti sa iei la rasfoit instructiunile din plicul cu pricina...
BTW, termenul de depunere cred ca era 15 mai :thumbup:

Have fun!
Dan






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL