Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie CAS salariat cu 1 ora pe zi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie CAS salariat cu 1 ora pe zi

7 replies to this topic

#1 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2008 - 01:57 PM

IN cazul unui salariat cu 1 ora pe zi, in declaratia de CAS, anexa 1.1 , la rubrica salariat cu contract partiald e munca scriu optiunea "8" adica salariat cu mai putin de 2 ore pe zi? asa cred ca e corect, dar vreau confirmare



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2008 - 12:45 AM

da, este corect.

Madalina



#3 alina.bita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 20 September 2008 - 06:09 PM

Cine ma poate ajuta? daca am un salariat angajat cu 2 ore pe zi, cum il inregistrez in declaratiile lunare? caci am vazut ca nu se poate trece acolo decat un salariat cu minim 6 ore? stie cineva care este procedura?



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 September 2008 - 11:17 PM

la ce declaratie te referi?
la pensii si la somaj se pot trece inclusiv salariatii cu minim 1h/zi, la itm, cass si cci nu se cere nr de ore, deci...la care declaratie ai probleme?


Ai deschis un topic nou cu aceeasi intrebare la sectiunea: ''Nu uitati sa depuneti!''.
Din cauza faptului ca nu ai respectat Regulamentul primesti acum o avertizare publica. Te rog sa fii mai atenta.
Multumesc pt. intelegere.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 11:34 PM

Madalina



#5 mihaela2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 09 October 2008 - 08:46 AM

In perioada 2001-2006 am lucrat cate 4 ore pe zi. In 2001 erau conventii civile , notiunea de contract de munca cu timp partial a aparut la un moment dat in anul 2003. Cum trebuia trecut contractul meu in declaratia de CAS in perioada 2001-2003? ma refer la campurile CM, CV (Cm=1, pt contractul de munca cu norma intreaga , 0 in rest; CV=1 pt conventie civila , 0 in rest) . Multumesc mult



#6 nemrac

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 October 2008 - 08:53 AM

perioada 2001-2003 februarie nu se declara la cas nimic pentru ca erau conventii civile , se platea doar impozit pe salariu si sanatatea , din martie 2003 trebuia incetat conventia civila si facut contract de munca cu timp partial , inregistrat la camera de munca si dupa aia depus toate declaratiile , inclusiv cas



#7 mihaela2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 17 October 2008 - 08:27 AM

Aveam in 2001-2003 contract de munca cu fractiune de norma... de la Casa de Pensii prin telefon mi-au raspuns ca in declaratii nu trebuiau declarate toate zilele lucratoare din luna ca lucrate, ci doar atatea cat reveneau fractiunii de norma ( in cazul meu de ex.din 20 zile lucratoare trebuiau declarate lucrate doar 10). E corect asa ceva? Multumesc



#8 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 October 2008 - 04:40 PM

Initial am vrut sa spun ca nu poate fi corect asa. Dar am vrut sa ma conving.
Mi-am descarcat programul de la cas si in manualul de utilizare la structura a11.dbf scrie ca in perioana 01.03.2003-30.06.2005 se face o astfel de corelare pentru contractele cu timp partial.

Spor la treaba!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL