Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cerere privind destinatia sumei de 2% impozit venit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Cerere privind destinatia sumei de 2% impozit venit

4 replies to this topic

#1 Dan Gabrielus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 07 May 2008 - 10:01 AM

Am si eu nevoie de noua fisa fiscala 230, cea referitoare la 2%. Nu am gasit-o in format PDF sau word.Este una noua pentru 2008. Va multumesc!

Aceasta postare a fost editata de Dan Gabrielus: 07 May 2008 - 10:03 AM




#2 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 07 May 2008 - 11:01 AM

Iat-o:

Fisiere atasate





#3 Dan Gabrielus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 07 May 2008 - 12:05 PM

Multumesc mult de tot:)



#4 emm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 May 2008 - 12:11 PM

Salut,

Am tot analizat problema... optiunile pentru redirectionarea a 2% din impozit sunt numeroase... am gasit pe site-ul Fundației Pro WOMEN formularul 230 completat cu datele acestei fundatii, am printat-o si am completat-o. Problema e ca nu stiu ce sa fac mai departe. Am inteles ca termenul limita este 15 mai. Cine trebuie sa depuna declaratia (pot si eu ca angajata sau trebuie sa faca angajatorul acest lucru) si unde anume?

Multumesc.



Emilia

-------------------------------------------------------------
People are only as big as the dream they dare to live



#5 ileanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 08 May 2008 - 12:20 PM

La administratia financiara unde ai domiciliul, impreuna cu fisa fiscala de la unitatea unde lucrezi.
Angajatorul poate face acest lucru numai daca il rogi tu frumos si-l imputernicesti.

Declaratia tb depusa de catre angajat. La urma urmei...este actiunea LUI caritabila.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL