Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
pierdere fornetti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

pierdere fornetti

5 replies to this topic

#1 simo simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:resita

Postat 08 May 2008 - 06:16 PM

cum inregistrez pierderea tehnologica care are loc la productia de fornetti? Aceasta,conform normelor de productie este de 24%,dar nu stiu s-o inregistrez d.p.d.v. contabil.


va rog mult,poate ma poate ajuta cineva.



#2 simo simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:resita

Postat 09 May 2008 - 06:32 PM

nu poate nimeni sa-mi dea un raspuns?




#3 Bea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 09 May 2008 - 06:51 PM

uite, functionarea conturilor, sper sa-ti fie de folos.

Fisiere atasate


Bea



#4 simo simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:resita

Postat 09 May 2008 - 07:04 PM

mersi mult,mult de tot



#5 niki_miki1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 March 2009 - 10:14 AM

Vezi postareasimo simona, la May 9 2008, 07:04 PM, a spus:

mersi mult,mult de tot
As vrea si eu sa stiu unde sunt specificate pierderile tehnologice la produsele de tip fornetti!
In aceasta sectiune am gasit procentul de 24 % ?!!
Multumesc mult!



#6 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 15 March 2009 - 04:38 PM

"pierderile tehnologice cuprinse in norma de consum proprie necesara pentru fabricarea unui produs sau prestarea unui serviciu." sunt deductibile fiscal (CF art.21(1) norme pct.23 lit. f), si au fost inregistrate in contabilitate in momentul cand ai dat in consum materia prima si materialele necesare producerii in baza bonul de consum.
Nu sunt necesare alte inregistrari.Trebuie sa tii cont de aceste pierderi cand inregistrezi productia, si urmaresti incadrarea in consumurile specifice.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL