Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stupoare! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


stupoare!


7 replies to this topic

#1 marcelsimion

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 May 2008 - 09:17 PM

Buna ziua (seara) va salut ,as solicita un rasuns autorizat . Am lucrat la o societate pe o perioada de 3 ani (fara conflicte o atmosfera chiar frumoasa,pe toata perioada) si a sosit momentul cand am plecat de comun acord incetat contract de munca art.55b din codul muncii. La ceva timp primesc carnetul de munca si ne-am luat ramas bun civilizat.La cateva zile citesc in carnetul de munca si ce sa vad ,,CONCEDII FARA SALARII ,, in diverse perioade . Aici confilct ,scandal,etc nu a vrut sa mai stam de vorba nu mai raspunde la tel. se da ranit .Unde ar trebui sa ma adresez ca mie nu imi miroase a bine, ce ma sfatuiti si carei institutii ar trebui sa ma adresez . Va multumesc pentru solicitudine. marcelsimion .



#2 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 10 May 2008 - 07:22 AM

Inspectoratului Teritorial de Munca-Inspectia Muncii; faci o sesizrea la ei si inspectorul sa cera angajatorului cererea prin care tu ai solicitat concediu fara plata! La sesizarea pe care o faci catre ITM, sa anexezi si copii dupa carnetul de munca, cu paginile unde apare inregistrarea CFP.SUCCES!




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2008 - 10:59 AM

f. bun sfatul Marysei, insa inarmeaza-te cu rabdare fiindca la ITM lucrurile merg fff greu ... sau incearca sa fii "convingator" ca sa le accelerezi un pic ... din pacate asa merg lucrurile ...

fa cum iti spune MARYSA fiindca ea stie ce spune :biggrin: , ai noroc ca-si face timp si te indruma, eu i-am mai urmarit rasp. de la ac. sectiune si te poti baza pe te invata, crede-ma ca se pricepe bine. :thumbup:

mult succes si tine-ne la curent !



#4 marcelsimion

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 12 May 2008 - 02:39 PM

Vezi postareaMARYSA ST, la May 10 2008, 08:22 AM, a spus:

Inspectoratului Teritorial de Munca-Inspectia Muncii; faci o sesizrea la ei si inspectorul sa cera angajatorului cererea prin care tu ai solicitat concediu fara plata! La sesizarea pe care o faci catre ITM, sa anexezi si copii dupa carnetul de munca, cu paginile unde apare inregistrarea CFP.SUCCES!

Sarut mana,pentru ajutor :smile: cu deosebit respect marcelsimion

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la May 10 2008, 11:59 AM, a spus:

f. bun sfatul Marysei, insa inarmeaza-te cu rabdare fiindca la ITM lucrurile merg fff greu ... sau incearca sa fii "convingator" ca sa le accelerezi un pic ... din pacate asa merg lucrurile ...

fa cum iti spune MARYSA fiindca ea stie ce spune :biggrin: , ai noroc ca-si face timp si te indruma, eu i-am mai urmarit rasp. de la ac. sectiune si te poti baza pe te invata, crede-ma ca se pricepe bine. :thumbup:

mult succes si tine-ne la curent !

sarut mana va multumesc ff mult :sad: cu deosebit respect. marcelsimion



#5 anamaria9878

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 131 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 10:35 AM

Pot sa pun pariu ca exista cererile, dar nu sunt semnate de tine. A facut asta pentru a nu mai plati impozitele la salarii.Practic, te-a platit la negru.Cu treaba asta pierzi la vechimea in munca - stagiul de cotizare pentru pensie.Nu te lasa, desi va fi foarte greu. Eu zic ca ar fi bine sa trimiti firmei un memoriu, in care sa spui ca esti decis sa nu lasi lucrurile asa - poate se sperie si fac ei reglementarile - cu tot ce implica asta.Succes ! :)

Aceasta postare a fost editata de anamaria9878: 14 May 2008 - 10:36 AM

salut!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 02:34 PM

Vezi postareaanamaria9878, la May 14 2008, 11:35 AM, a spus:

Pot sa pun pariu ca exista cererile, dar nu sunt semnate de tine.
daca nu erau semnate de el, inseamna ca i-au falsificat semnatura fiindca nu se admiteau la ITM fara a fi semnate deloc ...
mare minune sa nu le vada semnate si va trebui sa faca dovada grafologica ca nu e semnatura lui pe acele cereri, iar asta-i mare bataie de cap !
draga marcel, nu e, insa, imposibil sa dovedesti falsul, depinde pana unde vrei sa mergi si tine cont ca daca ii dovesti ca au falsificat acele documente (cereri) ii bagi in rahat de nu-i mai splala toata Dambovita (asta-i evaziune fiscala cu buna stiinta, e penal direct, cine se face vinovat infunda puscaria !!!) ... unde mai pui ca poti cere in instanta daune morale de-ti iei casa ! :thumbup:

du-te dupa cererile alea la ITM si mai vb pe urma ...



#7 marcelsimion

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 May 2008 - 10:00 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la May 14 2008, 03:34 PM, a spus:

Vezi postareaanamaria9878, la May 14 2008, 11:35 AM, a spus:

Pot sa pun pariu ca exista cererile, dar nu sunt semnate de tine.
daca nu erau semnate de el, inseamna ca i-au falsificat semnatura fiindca nu se admiteau la ITM fara a fi semnate deloc ...
mare minune sa nu le vada semnate si va trebui sa faca dovada grafologica ca nu e semnatura lui pe acele cereri, iar asta-i mare bataie de cap !
draga marcel, nu e, insa, imposibil sa dovedesti falsul, depinde pana unde vrei sa mergi si tine cont ca daca ii dovesti ca au falsificat acele documente (cereri) ii bagi in rahat de nu-i mai splala toata Dambovita (asta-i evaziune fiscala cu buna stiinta, e penal direct, cine se face vinovat infunda puscaria !!!) ... unde mai pui ca poti cere in instanta daune morale de-ti iei casa ! :smile:

du-te dupa cererile alea la ITM si mai vb pe urma ...

Sarut mana incep alergatura . :thumbup:

As indrazni sa mai cer o informatie . In luna iunie se depune BILANT credeti ca vor fi probleme in cazul in care nu sa facut modificarea codul CAEN al societatii ?
Sarut mana va multumesc pentru solicitudine . marcelsimion

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 15 May 2008 - 08:23 AM




#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2008 - 11:03 AM

despre actualizarea codurilor CAEN vezi aci : http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...mp;#entry171660

nu mai amesteca intrebarile = resp. specificul sectiunii / topicului (zice la regulament) + foloseste functia de cautare inainte de a pune o intrebare / ridica o problema ( si asta zice la regulament) fiindca ai mari sanse ca rasp. sa se afle deja pe forum si nu ai voie sa deschizi un nou topic pe o tema discutata deja. daca totusi o faci si te prinde vreun moderator, risti sa iei sanctiune si sa ti se stearga topicul / intrebarea. (re)citeste regulamentul si respecta-l cat poti mai bine, 100% e de preferat ca sa nu dai de belele cu moderatorii :thumbup:

numai bine :smile:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL