Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bILANT IUNIE 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 12

Salt la continut


bILANT IUNIE 2008

225 replies to this topic

#221 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 August 2008 - 11:53 AM

pt. procedura de faliment va trebui sa citesti la sectiunea "societati comerciale", foloseste fct de cautare si te rog sa nu mai amesteci temele de discutie intr-un sg topic.
asta 1.
si 2. te inseli daca-ti imaginezi ca e asa usor sa tragi in piept statul. amenda neplatita pe firma duce la belele destul de mari, daca nu exista in firma active care pot fi valorificate pt. a se recupera debitul (amenda si eventual alte datorii neplatite), statul te va urmari in nume personal (ca asociat) si va veni cu sechestru asigurator pe bunuri proprii, asa cum ai vazut la televizor cu siguranta. nu are pe ce sa puna sechestru si sa vanda din bunuri personale, intri la parnaie !

te joci cu focul pt. cateva milioane si te poate costa mult mai mult. deh, fratilor, unii isi fac firme si habar n-au in ce se baga ... :frusty: , cred ca poti prosti statul cu usurinta - mare greseala, mai ales la "maruntei" ca noi !!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 15 August 2008 - 12:18 PM




#222 SKINNY

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 18 August 2008 - 03:52 PM

Buna ziua
Stiti cumva cat mai este amenda minima pt nedepunerea declaratiei de inactivitate la 30.06.2008?...
Multumesc




#223 bamiro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 August 2008 - 11:10 PM

buna seara
cred ca am dat de belea
am avut un contabil pana astazi :thumbup: ,
simbata i-am cerut sa-mi aduca bilantul pe 2007 si cel din iunie 2008 cu dovada ca au fost depuse, numa ca s-a dat lovit si a zis ca le aduce astazi
astazi stupoare :frusty:
idiotul a depus ambele bilanturi pe 25.08.2008
m-ar interesa si pe mine sa stiu ce risc
si unde ar trebuii sa merg sa verific daca restul actelor contabile au fost depuse la timp :frusty:

VA MULTUMESC



#224 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 August 2008 - 07:38 AM

Nu risti nimic. Daca bilanturile au fost depuse, e OK. Acum, cu ce data... Probabil ca a platit amenda pentru nedepunerea in termen. Sau probabil ca nu... :wink:
Dar atata vreme cat ele au stampila de depus, e OK.
Celelalte declaratii le poti verifica in primul rand de la el. I le ceri, la fel cum ai cerut bilanturile.

Aceasta postare a fost editata de Ligia Georgescu: 26 August 2008 - 07:40 AM




#225 Irina007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:

Postat 26 August 2008 - 10:45 AM

Vezi postareabamiro, la Aug 26 2008, 12:10 AM, a spus:

simbata i-am cerut sa-mi aduca bilantul pe 2007 si cel din iunie 2008 cu dovada ca au fost depuse, numa ca s-a dat lovit si a zis ca le aduce astazi
astazi stupoare :angry:
idiotul a depus ambele bilanturi pe 25.08.2008
Unde le-a depus pe 25 aug: la Finante sau la Reg Com?



#226 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 August 2008 - 02:53 PM

Vezi postareaIrina007, la Aug 26 2008, 11:45 AM, a spus:

Unde le-a depus pe 25 aug: la Finante sau la Reg Com?
chiar asa !! unde ?? ca s-ar putea sa nu le fi depus la adm fin ...

bravo, Irina !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL