Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
perle ... perlute ... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


perle ... perlute ...


27 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2009 - 05:35 PM

Vezi postareadanbonta, la May 11 2009, 08:39 AM, a spus:

Vezi postareastiutor, la May 11 2009, 01:55 AM, a spus:

Vezi postareabibilica, la May 7 2009, 09:29 AM, a spus:

Am fost ieri la administratorul unei firme la care tin contabilitatea. I-am explicat ca nu mai poate sa deduca tva-ul la masina lui, ci pentru agenti de vanzari si alte exceptii. El mai are o alta firma care ii tine contabilitatea o alta persoana. Ulterior, a discutat si cu ea referitor la minunata ordonanta si la deducerea tva-ului la combustibil. Stiti ce solutie a dat contabila?
" Nu-i nici o problema, ca putem introduce combustibilul pe protocol sau din cei 2% cheltuieli sociale" :sad:
Binenteles ca am picat drept fraiera. Ori eu sunt dusa cu pluta, in sensul ca se practica asa ceva, ori trebuie facut ceva cu aceste persoane care vin cu " solutii salvatoare ".

recomandare, explicai scurt si la obiect, iar daca penalizarile si cu baza daca se acumule batut in cap renunta la el.
unul pleaca altul vine, clint.
si apoi totm pe unde scoate ca,mes bu, si atunci sa o vezi ce face cu ne si frumoase pana o sa aiba control pe impozit pe profit, sa vedem ce face cu penalizarile si cubaza cand s-or acumula valori mai mari, sa vedem pe unde scoate camasa...


Io n-am inteles nimic, textul asta cred ca merge dat la revista "Urzica"
:smile:



#22 andre_ya

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 11 May 2009 - 09:02 PM

asta e cea mai tare rubrica :))...pe cuvantul meu :D:D :sad: noroc de ei altfel n am mai rade acum

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.

Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.

Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.



#23 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2009 - 10:35 PM

Au intrat oare perlele in somaj tehnic, sau in sfarsit s-o fi apucat lumea de studiat ?



#24 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 08 June 2009 - 10:22 PM

Vi se pare si voua o perla sau am numai eu impresia asta?

Citeaza

Cum credeti ca se va face aceasta decl 101 rectificativa? Modific valoarea cheltuielilor de exploatare sau a veniturilor de exploatare de exemplu? Dar in cazul in care bilantul a fost depus deja cu nivelul mai mic al cheltuielilor sau veniturilor?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 July 2009 - 12:18 PM




#25 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 February 2010 - 08:49 PM

Vad ca au dat faliment perlele :smile: :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de Florin_76: 23 February 2010 - 08:50 PM




#26 avdia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 January 2011 - 02:59 PM

Vezi postareaNicu Tatu, la Jan 5 2011, 04:49 PM, a spus:

Am facut tot posibilul sa inteleg contabilitatea, dar accentul ardelenesc al profesoarei nu mi-a permis sa ma concentrez. Nu inteleg de ce li se permite profesorilor sa faca naveta de la o facultate la alta. Dar problema este alta - ce fac? Vine sesiunea si din cate m-am interesat eu, nu se poate copia la examenul ei. Singur nu pot invata/intelege toata materia in timp util.
:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Succes!!!!



#27 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 05 January 2011 - 03:23 PM

Citeaza

Nicu Tatu : Am facut tot posibilul sa inteleg contabilitatea, dar accentul ardelenesc al profesoarei nu mi-a permis sa ma concentrez.
Chiar nu ai gasit alta scuza :wink: ?

Dana




#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2011 - 12:36 PM

:thumbup: mare ti-e gradina, Doamneee

:smile:

Nicusor, nu stiu ce-o sa faci tu in sesiune, dar ceva tot ai realizat cu postarea asta : m-ai facut sa rad cu lacrimi !!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL