Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
carte de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


carte de munca


4 replies to this topic

#1 bimbi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 June 2008 - 10:48 AM

Am si eu o intrebare. M-am angajat de 1 an la o firma. Mi-au facut contract si au zis ca imi fac si carte de munca. Pana acum nu am avut nevoie de cartea de munca, de aceea nu m-am interesat de existenta ei. Saptamana trecuta am cerut copie dupa ea, in vederea unui credit la banca. Mi s-a zis ca nu am carte de munca deoarece este o criza de carti de munca la Camera de Munca. Mie mi se pare o minciuna gogonata. Imi poate spune cineva daca se poate asa ceva?



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 June 2008 - 11:03 AM

In repetate randuri a existat aceasta problema, nu stiu daca este valabil si acum. Pe de alta parte intr-un an de zile s-ar fi gasit o CM si pentru tine daca ar fi existat vointa.

Dragos



#3 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 02 June 2008 - 11:32 AM

Eu am avut mereu probleme, chiar de curind, cu carnetele du munca la ITM Constanta. Pur si simplu nu au carnete de munca. Degeaba ii explic eu angajatului ca nu sunt carnete la ITM, el zice ca eu nu m-am ocupat sa-i fac. Chiar este o criza de carnete la ITM si nu de acum.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#4 h.andy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 02 June 2008 - 12:16 PM

Pentru credit cred ca poti duce copia contractului de munca si o adresa de la societate precum ca nu ai carnet de munca



#5 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 June 2008 - 02:24 PM

oricum, atata timp cat ai un contract individual de munca inregistrat la ITM, asta inseamna ca esti angajat cu acte in regula. din punctul asta de vedere nu ai de ce sa iti faci griji. si intr-adevar, nu se gasesc intotdeauna carnete de munca. si mie mi s-a intamplat sa nu gasesc de cumparat. si am avut angajati care au lucrat pe o perioada determinata de timp, iar in acea perioada nu se gaseau carti. si le-am eliberat la sfarsitul contractului o adeverinta de vechime. oricand se poate completa o carte de munca in baza acelei adeverinte. iar la banca, da, poti sa mergi cu o copie dupa contractul individual de munca.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL