Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registrul intrari iesiri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

registrul intrari iesiri

14 replies to this topic

#1 vitea

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 July 2006 - 08:36 PM

Si acest registru de intrari-iesiri de unde se ia? Pentru ca in nomenclatorul formularelor comune pe economie nu este de gasit!!!



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 July 2006 - 10:02 PM

Il faci tu dintr-un caiet studentesc #-o




#3 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 July 2006 - 10:17 PM

sau il cumperi de la librarie. eu am unul de acum 8 ani si inca mai scriu in el.



#4 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 21 July 2006 - 11:20 PM

care sunt coloanele exacte?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 July 2008 - 09:59 PM

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#5 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 July 2006 - 06:26 PM

Mony 23,
Cred ca este mult mai usor sa cumperi un registru , care nu costa o avere.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 July 2008 - 09:59 PM




#6 alinutza_7

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:arad

Postat 12 October 2007 - 11:17 AM

registru de intrare-iesire

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de alinutza_7: 12 October 2007 - 11:18 AM

alinutza_7,arad



#7 alinuta_marian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:acasa

Postat 05 June 2008 - 07:28 AM

buna dimineata ! Va rgo frumos sa mi spuneti si mie daca exista vreo lege in care sa fie stipulat k o societate comerciala trebuie sa intocmeasca un registru de evidenta a documentelor de iesire neinseriate ( op, dispozitii de plata si incasare, adeverinte, etc)???
astept raspuns urgent
pe adresa alinuta_1510@yahoo.com
alina



#8 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 05 June 2008 - 08:25 AM

La fiecare societate comerciala trebuie sa existe un registru de corespondenta in care se inregistreaza cronologic toate actele eliberate si intrate ,printre care si adeverintele eliberate carora li se atribuie un numar de inregistrare din acest registru,exista si un registru bancar pentru OP ,tot in ordine cronologica (nu-mi mai amintesc legea care stipuleaza toate acestea )...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 July 2008 - 09:50 PM




#9 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2008 - 10:22 PM

Pentru cei interesati despre acest registru gasiti informatii folositoare si aici:

http://ebooks.unibuc...municare/13.htm

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 September 2008 - 12:42 PM

Madalina



#10 participant

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 February 2009 - 02:17 PM

M-ar interesa si pe mine cu exactitate care sunt toate tipurile de documente care se inregistreaza in registrul de intrari-iesiri.
Multumesc anticipat celor care au timpul si disponibilitatea pentru un raspuns precis si prompt.

Tuturor, spor si tot ce-i bun!




#11 participant

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 04 February 2009 - 11:34 AM

M-ar interesa si pe mine cu exactitate care sunt toate tipurile de documente care se inregistreaza in registrul de intrari-iesiri(corespondenta). :frusty:

Am aflat ca nu trebuie inregistrate in el dările de seamă periodice, actele expediate care au număr propriu de ordine, scrisorile și actele de corespondență internă și nici copiile după scrisori și acte care se transmit de la un serviciu la altul (pentru corespondența internă fiecare departament ține evidența sa), imprimatele sau formularele primite, registrele sau condicile... Dar as dori sa stiu ce anume se inregistreaza exact.

De asemenea, nu stiu daca am inteles corect: este obligatorie forma fizica a Registrului, nu doar o evidenta electronica (in Excel, de pilda)?

Multumesc anticipat celor care au timpul si disponibilitatea pentru un raspuns precis si prompt.


Tuturor, spor si tot ce-i bun!



#12 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2009 - 03:27 PM

Participant, primesti o avertizare publica pentru nerespectarea Regulamentului, iar la urmatoarea abatere vei fi sanctionat.
Ai deschis topic nou despre acest Registru, in sectiunea "Alte documente", ai postat 2 mesaje identice anterior. Daca este nevoie, te rog sa recitesti Regulamentul.
Multumesc pt. intelegere.
Numai bine.
Madalina



#13 piramida76

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 January 2010 - 08:49 PM

Vezi postareaCristina M.Z., la Jun 5 2008, 09:25 AM, a spus:

exista si un registru bancar pentru OP ,tot in ordine cronologica (nu-mi mai amintesc legea care stipuleaza toate acestea )...
Buna,

As dori si eu un model de registru bancar

multumesc

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 13 January 2010 - 09:54 AM




#14 PCrisM

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 January 2010 - 11:54 AM

Eu am un fisier in excel unde imi scriu nr de op, data, cel catre care platesc si suma. Nu am auzit pana acum de un registru special pt. asta... E ok asa?

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 13 January 2010 - 08:53 AM




#15 maria viorica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 147 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:medias
  • Interests:literatura, jocuri PC

Postat 12 January 2010 - 02:34 PM

pt. PCrisM:
e OK asa cum ai spus!
pt. PCrisM si piramida76:
va rog, nu mai citati integral mesajul anterior daca nu este cazul. revedeti regulamentul!

Aceasta postare a fost editata de maria viorica: 12 January 2010 - 02:34 PM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL