Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
LEASING SAU RATE ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


LEASING SAU RATE ?


5 replies to this topic

#1 anca_r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 05 June 2008 - 11:02 AM

cum e mai avantajos sa achizitionez o masina in leasing sau rate?
Astept pareri



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2008 - 12:01 AM

Depine pe ce o luati , firma sau persoana fizica ?




#3 anca_r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 06 June 2008 - 10:31 AM

Vezi postareaFlorin_76, la Jun 6 2008, 01:01 AM, a spus:

Depine pe ce o luati , firma sau persoana fizica ?
SCUZE, am omis sa spun ... deocamdata am sa o iau pe persoana fizica, (PFA sunt doar de 2 luni si nu cred ca ma incadrez la conditii).
oricum mi se pare ca la noi leasingul nu este ceea ce ar trebui sa fie.. am discutat cu cineva din SUA si la ei e OK, cand expira leasingul nici nu mai cumpara masina, ca isi ia alta, noua la pret f mic.... pe cand la noi... nu prea vad care este diferenta dintre leasing si rate, doar ca la sfarsitul ctr deleasing ai posibilitate sa cumperi masina? Vreau sa vad persoana din Romania care la sfarsitul ctr de leasing a spus Ok.. nu mai imi trebuie masina... :thumbup:
Si mai am o intrebare.. e adevarat ca nu se mai fac asigurari fara fransize?



#4 adriana1973

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:botosani

Postat 06 June 2008 - 10:45 AM

Din experienta iti pot spune ca, costurile unui leasing sunt net superioare costurilor unui credit !



#5 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 06 June 2008 - 10:53 AM

Si mai am o intrebare.. e adevarat ca nu se mai fac asigurari fara fransize?
[/quote]
da este adevarat, se plateste fransiza pt fiecare eveniment :thumbup:



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2008 - 06:21 PM

revin cu rugamintea de a nu mai amesteca temele / intrebarile.

respectati profilul topicului fiindca, altfel, temele celelalte cuprinse in acelasi topic (teme ce pot fi de mare interes) raman necunoscute celor ce nu sunt interesati de profilul enuntat in titlul topicului !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL