Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
licenta AUDIT INTERN - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


licenta AUDIT INTERN


8 replies to this topic

#1 Claudia Bortos

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 10 June 2008 - 12:56 PM

Buna,

cine ma poate ajuta si pe mine cu un studiu de caz in auditul intern. pur si simplu nu stiu ce anume trebuie sa fac. sa ma apuc sa intocmesc un raport de audit intern, cu toate foile de lucru sau sa ma axez doar pe o parte a auditului intern, de ex: un studiu de caz legat de etica profesionala. Nu stiu ce sa fac si de unde sa incep....pls help.....mentionez ca tema de licenta este : " Cadrul teoretic si conceptual al auditului intern" :thumbup:



#2 adina_l

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:finante, contabilitate

Postat 11 June 2008 - 05:10 PM

o adresa de e-mai si iti trimit tot ce am




#3 Claudia Bortos

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 June 2008 - 04:05 PM

klaudia5387@yahoo.com. multumesc mult de tot!!!!!



#4 Lazaroiu Valentin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 November 2008 - 04:05 PM

Si pe mine ma intereseaza un studiu de caz pe audit intern si nu stiu de unde sa incep. De ex. inventarierea patrimoniului cu toate etapele necesare si finalizare cu raport de audit.
Adresa mea de email este valilazaroiu@hotmail.com
Merci frumos.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 20 May 2009 - 08:39 AM




#5 alynush

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 May 2009 - 09:45 PM

Buna!sunt in aceeasi situatie....am lucrarea de licenta pe audit intern, iar la partea practica habar n-am ce sa fac...daca ma puteti ajuta, adresa mea d email este alynush_ami@yahoo.com....Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 20 May 2009 - 08:40 AM




#6 marydyma

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:timisoara

Postat 29 June 2010 - 11:32 PM

Vezi postareaClaudia Bortos, la Jun 10 2008, 01:56 PM, a spus:

Buna,

cine ma poate ajuta si pe mine cu un studiu de caz in auditul intern. pur si simplu nu stiu ce anume trebuie sa fac. sa ma apuc sa intocmesc un raport de audit intern, cu toate foile de lucru sau sa ma axez doar pe o parte a auditului intern, de ex: un studiu de caz legat de etica profesionala. Nu stiu ce sa fac si de unde sa incep....pls help.....mentionez ca tema de licenta este : " Cadrul teoretic si conceptual al auditului intern" :lnr (1):

buna,
si eu am nevoie de un studiu de caz cu privire la auditul intern la o societate comerciala. daca poate cineva sa ma ajute cu niste sfaturi sau materiale
va multumesc



#7 tatiana_c

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 February 2011 - 01:23 AM

Buna!
Desi e un topic vechi scriu aici poate totusi vede cineva...
Pt o lucrare de licenta cu auditul intern si frauda (cu cap. aparte si despre guvernanta corporativa) are cineva ceva materiale? Mi-ar fi de maaare ajutor!
Multumesc anticipat!
Adresa mea este suceavastudent@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de tatiana_c: 20 February 2011 - 01:24 AM




#8 SimonaTM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 05 April 2011 - 04:48 PM

Buna,
Auditul intern teoria o iei din legislatie, aplicatia practica- proceduri de audit intern difera functie de specificul activitatii - gasesti pe site Ministerul Finantelor Publice la sectia audit intern Ghiduri de aplicare - sunt foarte utile, dar cam complexe - sunt foarte bune pentru orientare
Bafta!



#9 Florynaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 June 2013 - 06:45 PM

Buna !

Va rog frumos, este cineva care ma poate ajuta cu un model de lucrare de disertatie pe audit intern , respectiv misiune de audit intern pe societate comerciala .

Multumesc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL