Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
taxa hoteliera - TVA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


taxa hoteliera - TVA

2 replies to this topic

#1 flo8200

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 12 June 2008 - 11:20 AM

Vad ca a fost modificat art. 137 prin care se expludea din baza TVA taxa hoteliera.
Acum trebuie sa aplicam si TVA la aceasta taxa cand facturam serviciile de cazare?



#2 (anisoara bobi)

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:

Postat 13 June 2008 - 07:34 AM

Vezi postareaflo8200, la Jun 12 2008, 01:20 PM, a spus:

Vad ca a fost modificat art. 137 prin care se expludea din baza TVA taxa hoteliera.
Acum trebuie sa aplicam si TVA la aceasta taxa cand facturam serviciile de cazare?


te referi la codul fiscal? sunt direct interesata si eu!




#3 (anisoara bobi)

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:

Postat 13 June 2008 - 07:41 AM

in codul fiscal la taxa hoteliera nu se face nici o trimitere la tva insa conform art 137 "(2) Baza de impozitare cuprinde următoarele:

a) impozitele și taxele, dacă prin lege nu se prevede altfel, cu excepția taxei pe valoarea adăugată;" eu pana acum nu am remarcat tva la taxa hoteliera!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL