Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Tocat plastice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Tocat plastice

1 reply to this topic

#1 otofanes

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 26 June 2008 - 09:31 AM

Va rog sa ma ajutati cu inregistrarile contabile aferente activitatii de tocat plastice. E considerata productie? Se iau plastice (ladite, tomberoane) se toaca cu ajutorul unui tocator, apoi se vand in granule.
Multumesc



#2 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 26 June 2008 - 11:17 AM

Eu asa as considera ca e:ai intrare de materie prima,folosesti curent,apa,salariat,mijloc fix (amortizare ) deci ai mai multe costuri care intra in pretul produsului finit si un mic adaos nu?Deci faci niste devize cu calculatia de pret ,prin care sa dovedesti obtinerea pretului final







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL