Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Agentie de paza - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Agentie de paza

5 replies to this topic

#1 Guguianu Roxana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 04 July 2008 - 08:46 AM

Buna ziua,
As dori sa stiu cum inregistrati o factura de la furnizori de servicii paza cu urmatorul continut:
-abonament monitorizare luna iunie 140 lei+tva
-garantie cf ctr (in contract scrie ca garantia reprezinta jum din valoarea unui abonament, facturata pentru cazurile in care nu se plateste factura la timp) 70 lei+tva
-taxa intretinere 16lei+tva
-taxa conectare 60lei+tva

Multumesc foarte mult!



#2 NICOLE65

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 July 2008 - 09:10 PM

Va rog cine poate sa-mi spuna si mie ce inregistrari contabile se fac la o agentie de paza atunci cand castiga o licitatie la o institutie publica si presteaza paza intr0o locatie unde se asigura paza 24 de ore din 24.
Daca licitatia este castigata cu 5,80 lei/ora iar salariul agentului este de 550 lei + 120 lei tichete de masa / luna, este rentabila aceasta prestare sau nu si cum inregistram prestarea si plata agentului?
Va multumesc!

Mentionez ca pentru paza obiectivului e nevoie de 5 agenti de paza.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 24 August 2009 - 01:47 PM




#3 iana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 23 July 2008 - 05:53 PM

Nicole este rentabila aceasta prestare??? rentabil inseamna sa ai ceva profit, nu? si Profit = Venituri - Cheltuieli.... deci este rentabil contractul tau sau nu? zi-ne si noua. Prestarea o inregistrezi pe baza de factura ( a ta catre client) si facutra o inregistrezi ca venituri... :) salariile le inregistrezi, pe baza de stat de plata, in cheltuieli, asa cum de altfel vei proceda si cu bonurile de masa... si sa mai stii ca esti tare simpatica.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 24 August 2009 - 01:50 PM




#4 Bea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 23 July 2008 - 06:53 PM

la o aceasta suma de 5.80 lei nu cred ca este rentabila afacerea, cel putin dupa calcule minime, iesi undeva in 800lei pierdere...
Bea



#5 NICOLE65

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 July 2008 - 06:58 PM

Multumesc Iana pentru raspuns, intre timp am reusit sa fac inregistrarile contabile iar de profit cam putin sau poate de loc daca tinem seama si de cheltuieli indirecte, cu echipamentul, si mai sunt si ore de noapte unde se acorda un spor, etc.

Am facut urmatoarele inregistrari contabile:
emiterea facturii catre institutia publica:
411=%
704
4427
incasarea facturii
5121=411

evidentiere salarii
641=421
421=%
4312
4314
4372
444

645=%
4311
4313
4371

plata salariilor
421=5311 sau 5121
plata datoriilor la bug.de stat
%=5121
4311
4312
4313
4314
4371
4372
444

inregistrare achizitii tichete de masa
%=401
5328 val.tichet
628 comision
4426 tva
plata furnizorului prin banca
401=5121
inregistrarea tichetelor distribuite personalului
642=5328



#6 sylvia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 13 October 2008 - 01:54 PM

buna ziua
va rog daca ma poate ajuta cineva cu o monografie pentru o firma paza protectie.
Mentionez ca lucrarile de montaj sisteme de securitate se fac cu un deviz dar uneori se si vand diferite materiale fara sa fie asamblate.
VA multumesc mult






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL