Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
pasii urmatori dupa inregistrare firma la ITM Ilfov - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

pasii urmatori dupa inregistrare firma la ITM Ilfov

5 replies to this topic

#1 mushired

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 04 July 2008 - 09:38 AM

Buna ziua,

As vrea sa stiu si eu care sunt urmatorii pasi dupa ce mi-am depus cartea de munca pe firma mea la ITM Ilfov. Am decis sa ma angajez pt a-mi putea face actele pe firma.
Am fost la ITM si am inscris firma si cartea mea de munca. Din pacate nu stiu ce tb sa fac in continuarea, se poate va rog sa ma ajutati ?
Multumesc frumos!



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2008 - 10:46 AM

banuiesc ca ai depus cartea cu un contract de munca...
pai, acum urmeaza depuneri de declaratii lunar/trimestrial si, desigur, plata taxelor la stat.

Madalina



#3 doina74

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:otopeni

Postat 04 July 2008 - 05:23 PM

nu uita sa mergi in decurs de 5 zile sa depui discheta cu programul revisal pe care poti sa-l descarci de pe site-ul itmilfov, si sa-ti faci cont sa poti trimite pe internet declaratia privind comisionul 0,75% si eventualele modificari privind salariul .

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 23 February 2009 - 09:16 AM




#4 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 17 August 2008 - 02:00 PM

Declaratia 010 la Administratia Financiara, daca nu ai in vectorul Fiscal inscrise salarii



#5 daniboy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 22 February 2009 - 08:07 PM

o rugaminte...poate cineva sa-mi confirme daca cele de mai jos sunt sigur datele pt OP comision ITM Ilfov (IBAN, CIF), intrucat pe site-ul lor de 2 lei (ca sa nu vorbesc mai urat) bineinteles ca nu functioneaza link-urile. Multumesc. (Astea vad ca erau prin 2006, mai sunt valabile?)


Codurile IBAN al I.T.M. ILFOV

sunt :



RO51TREZ7065003XXX000041

(pentru comision ,majorari si penalitati L130/1999)


RO33TREZ706500318X005068

(pentru prestatii cf.OMSS 521/2001 si alte venituri)



BANCA : TREZORERIA SECTOR 6


Codul fiscal al I.T.M. ILFOV este :
12326451

Aceasta postare a fost editata de daniboy: 22 February 2009 - 08:08 PM




#6 lucylu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 February 2009 - 04:20 PM

Site-ul ITM ILFOV apare ca actualizat la 05.02.2009, deci in mod normal toate datele ar trebui sa fie OK. Eu nu lucrez cu ilfov, dar am lucrat mai de mult si nu am avut probleme cu datele preluate de pe site-ul lor. Cel mai bine ar fi sa vedeti si anunturile din Giulesti, acolo nu au cum sa fie gresite.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL