Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cumparare carnet de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

cumparare carnet de munca

11 replies to this topic

#1 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 09 July 2008 - 01:07 PM

STIE CINEVA DE UNDE SI DACA SE MAI GASESC CARTI DE MUNCA?
elma



#2 GEA2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 09 July 2008 - 01:43 PM

Sigur eu si acum le cumpar carti de munca noilor angajati,se dau miercurea de la Casa de Pensii costa 5 lei,intereseaza-te la casa de pensii .




#3 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 July 2008 - 03:03 PM

este un formular tip pentru cumpararea carnetului de munca. firma se ocupa de cumpararea lui.costa aproximativ 5 lei. la noi in judet, hunedoara, carnetul de munca se cumpara de la directia pentru dialog, familie si solidaritate sociala.



#4 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 06 November 2008 - 03:21 PM

Guvernul a aprobat o Ordonanta de Urgenta de modificare a Legii nr. 53/2003 - Codul Muncii, care prelungeste cu doi ani termenul referitor la dovedirea vechimii in munca pe baza inscrierilor in carnetele de munca, respectiv data la care urmeaza sa se abroge Decretul nr.92/1976 privind carnetul de munca.
Potrivit noilor prevederi, vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca.
De la 1 ianuarie 2011 (data la care Decretul nr.92/1976 privind carnetul de munca va fi abrogat), vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se reconstituie, la cererea persoanei care nu poseda carnet de munca, de catre instanta judecătoreasca competenta sa solutioneze conflictele de munca, pe baza inscrisurilor sau a altor probe din care sa rezulte existenta raporturilor de munca. Cererile de reconstituire formulate anterior datei abrogarii Decretului nr.92/1976, cu modificarile ulterioare, se vor solutiona potrivit dispozitiilor acestui act normativ.
Actul normativ prelungeste cu doi ani, respectiv pana la 30 iunie 2011 (termen anterior 30 iunie 2009), termenul pana la care angajatorii, respectiv inspectoratele teritoriale de munca sunt obligati sa elibereze titularilor carnetele de munca.

Emitent: Guvernul Romaniei – Biroul de presa
Data: 04.11.2008



#5 veronycutza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 May 2009 - 08:46 AM

dak nu am inca cartile de munca....akum completez cererea pt eliberare a cartilor de munca....cand trebuie sa fac adresa itm????help pls

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 14 June 2010 - 04:38 PM




#6 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 June 2009 - 07:48 AM

cum adica cand trebuie sa fac adresa itm?
duci cererea completata la itm, la inspectorul firmei, acesta o vizeaza si apoi mergi la institutia unde se vand. Nu exista termen pentru asa ceva dar daca tot ai cererea poti demara operatiunea. :sad:
Madalina



#7 Garname

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 04 September 2009 - 04:29 PM

VA ROG MULT SA IMI SPUNETI O ADRESA DE UNDE SE POT CUMPARA CARTI DE MUNCA si DACA ORICE PERSOANA POATE CUMPARA SAU E NEVOIE DE IMPUTERNICIRE SPECIALA. Stie cineva daca este adevarat ca ar exista oficii unde se pot gasi si daca sunt disponibile publicului larg???



#8 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 04 September 2009 - 05:00 PM

cartile de munca au un regim special si se gasesc la Directia de Munca si Solidaritate Sociala.
pt a cumpara carti de munca e nevoie de:
- o declaratie a angajatului pe proprie raspundere (scrisa de mana) ca nu i s-a mai intocmit niciodata carnet de munca+ copie dupa CIM
- cu declaratia mergi la Directia de Munca si Solidaritate Sociala, unde primesti o cerere tip care trebuie completata si stampilata
- delegatie pt ridicare de marfuri
- imputernicire

Aceasta postare a fost editata de marra_2000: 04 September 2009 - 05:09 PM




#9 Garname

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 04 September 2009 - 06:11 PM

Dati-mi va rog frumos adresa exacta unde trebuie sa merg daca puteti... Este obligatorie si imputernicire? Nu este de ajuns contractul de munca? Sunt obligatorii toate astea? Eu am auzit ca exista un oficiu de unde se pot cumpara pur si simplu.. oficiu, magazin sau asa ceva...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 04 September 2009 - 07:18 PM




#10 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 05 September 2009 - 08:03 AM

scuze!, am uitat sa mentionez ca cerintele de mai sus sunt pt Bacau...din cate stiu procedura de achizitionare a carnetelor de munca difera de la judet la judet...probabil esti din Bucuresti...poate ne lumineaza un coleg vis a vis de achizitionarea carnetelor de munca in Bucuresti :lostit (13):



#11 Garname

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 September 2009 - 07:48 PM

Va rog...



#12 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 07 September 2009 - 07:09 AM

Aceleasi documente sunt necesare petru achizitionarea formularelor de carnete de munca la toate Diredtiile din tara.
iuliana






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL