Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
novatie leasing PFA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


novatie leasing PFA

2 replies to this topic

#1 mfdunhill

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 July 2008 - 09:31 AM

Salutare,


de ceva zile imi bat capul cu o novatie de contract de leasing catre un alt utilizator. Problema este ca eu voi incasa niste bani de la viitorul utilizator si nu stiu ce anume trebuie sa scriu pe factura si cum scot masina din contabilitate. Am vb la leasing si mi-au spus ca in contractul de novatie nu se va stipula nimic referitor la pretentiile mele financiare.

Stie cineva care este procedura?

multam,


MFDunhill

PS: PFA-Cab avocat

Chiar nimeni si nimic? Sa fiu primu PFA care cedeaza un leasing? pffff

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 November 2008 - 02:17 AM




#2 psycho.ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 25 July 2008 - 05:22 PM

Vezi postareamfdunhill, la Jul 25 2008, 03:41 PM, a spus:

Chiar nimeni si nimic? Sa fiu primu PFA care cedeaza un leasing? pffff
ai si tu putina rabdare, oamenii care in general ajuta cu raspunsuri pe acest forum sunt ocupati si cu alte treburi. :)
Nu o lua ca o rautate, ci doar ca un sfat pe viitor ca utilizator al acestui forum.

Numai bine.




#3 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 25 July 2008 - 07:32 PM

Eu am scris pe factura "recuperare cheltuieli auto". Nu stiu cat este de corect, dar... alta solutie nu am gasit.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL