Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen acces CECCAR 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


examen acces CECCAR 2008


7 replies to this topic

#1 petronelaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 April 2008 - 10:48 AM

am o mica nelamurire
stiu ca inainte de examenul de acces se organizeaza niste cursuri de pregatire la ceccar
sunt obligatorii?
sunt utile?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 12:02 AM




#2 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 10 April 2008 - 11:01 AM

Cursurile nu sunt obligatorii. Cat sunt de utile, depinde de cel care sustine fiecare curs in parte. Am auzit de cursuri in care pur si simplu se facea dictare, altele in care se invatau lucruri interesante, se lamureau o multime de probleme. De exemplu, cei care au participat anul trecut la cursurile lui Istrate de la Iasi la contabilitate au fost foarte incantati. Au facut problemele la contabilitate impreuna cu participantii, ceea ce zic eu ca ajuta foarte mult. In ceea ce priveste tarifele, acestea au fost diverse de la judet la judet. Am auzit si de tarife exorbitante :pullhair: . Parerea mea, nu stiu daca se merita.

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#3 petronelaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 April 2008 - 11:23 AM

multumesc mult
stiu ca istrate e un profesor bun, dar...de preturi stiu ca sunt cam mari
eu una, nu prea sunt tentata sa le fac
astept sa apara materia pentru examenul de anul acesta, pina atunci am sa ma uit pe ceva probleme
multumesc

ma intrebam....oare cu cat timp inainte o sa afiseze tematica pentru examen cei de la ceccar?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 July 2008 - 12:02 AM




#4 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 11 April 2008 - 09:11 PM

Nu stiu cand aparusera anul trecut, dar imi amintesc ca pe la inceputul lunii mai era deja afisata tematica si bibliografia pe site-ul CECCAR-ului.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#5 lumi78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 19 September 2008 - 09:57 AM

Buna ziua tuturor,

Pentru cei care merg la cursurile pregatitoare pentru examen puteti sa ne dati si noua niste informatii despre aceste cursuri, ce se discuta sau poate aveti timp sa scanati din notite sa ne dati si noua. Sincer as fi vrut sa merg la aceste cursuri dar nu imi permite serviciul.

Multumesc anticipat



#6 simoneero

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:

Postat 19 September 2008 - 04:38 PM

Ar fi o idee buna, cum a spus si lumi78, nici eu nu pot veni din cauza serviciului, ne-ati ajuta foarte mult daca macar ne-ati spune cam despre ce s-a discutat.
Multumim.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 03:32 AM
citare mesaj anterior




#7 stroetania

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 28 September 2008 - 12:43 PM

buna,
ma numesc tanya si as dori si eu cursurile de anul acesta care s au sustinut la cecar
daca sunteti amabili si stiu ca sunteti
am vazut ca se practica se se lase si adresa de email:stroetatiana@yahoo.com
multumesc anticipat :thumbup:
:tongue:

buna,
ma numesc tanya si apelez la bunatate si cer si eu cursurile de anul acesta de la ceccar
stroetatiana@yahoo.com
multumesc anticipat

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 28 September 2008 - 03:33 PM




#8 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2008 - 03:40 PM

tanya, cateva observatii:
1. este imbucurator faptul ca ai renuntat la scrierea cu litere mari;
2. ai deschis 2 topicuri cu aceeasi cerere; le-am mutat aici si le-am unit (nu sunt convinsa ca la cursurile astea te-ai referit - cele pt examenul de acces la CECCAR - daca am gresit ma poti corecta pe p.m. si le mut in sectiunea potrivita).
Dar cu ocazia asta ai incalcat Regulamentul de a posta acelasi lucru in 2 locuri.
3. ai deschis topic in sectiunea CODURI IBAN desi problema ta se refera la modul de completare al declaratiilor.
4. ai deschis topic nou legat de compensari desi subiectul este deja dezbatut in forum.
Ca urmare, te sfatuiesc sa recitesti Regulamentul si sa incerci a-l respecta.
Multumesc pt. intelegere.
Numai bine.
Madalina






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL