Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de concediu fara plata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cerere de concediu fara plata

2 replies to this topic

#1 ana 84

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 August 2008 - 01:32 PM

Am nevoie de o cerere pentru concediu fara plata.Dupa ce o completez trebuie dusa la ITM si inregistrata? Va multumesc!



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 August 2008 - 02:11 PM

Uite un model, in care poti adauga mai multe detalii, daca doresti, legate de felul/numarul CIM, date ale salariatului, etc:
Cerere
Subsemnatul/a___________, angajat/a in cadrul societatii____________________, pe postul de_____________, va rog sa-mi aprobati concediul fara plata incepand cu data de _______________.
Va multumesc!(Semnatura) Data:_________________

Daca doresti poti completa si motivul pentru care se cere acest concediu, dar, din cate stiu, nu este obligatoriu daca nu are legatura cu situatiile reglementate de codul muncii.
De asemenea, pe cerere trebuie sa apara notita angajatorului ca se aproba, semnatura si stampila.
Cererea ar trebui inregistrata la ITM pentru ca in zilele fara plata nu se inreg. venituri deci nici cotizatii si, prin urmare, se trece in cartea de munca aceasta perioada. Perioada de concediu fara salariu nu reprezinta stagiu de cotizare, deci conteaza.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 04 August 2008 - 02:14 PM

Madalina



#3 ana 84

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 05 August 2008 - 08:22 AM

Multumesc din suflet pentru raspunsul acordat.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 August 2008 - 01:26 PM
dublare mesaj







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL