Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Detalii despre masterat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Detalii despre masterat


6 replies to this topic

#1 ally_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 06 August 2008 - 01:56 PM

Buna! Sper sa incadrez bine intrebarea mea aici. Daca nu ...imi cer scuze :frusty: . Deci as dori sa imi spuna si mie cineva cum stau lucrurile cu masteratul..adica daca se face zilnic sau numai sambata si duminica...sau daca se poate face la distanta...Si inca ceva ...in ce consta? In cursuri si la sfarsit de semestru examene? E ca la facultate...cu multe materii? Imi cer scuze daca intrebarea mea nu isi are rostul pe acest forum.... :frusty: :thumbup: Va multumesc!



#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 August 2008 - 03:13 PM

eu am terminat masteratul in resurse umane. durata 2 ani(4 semestre). este la fel ca la facultate(numai ca aici chiar am facut materii care tineau numai de resurse umane, fara umpluturi ca la facultate). cursurile se tineau zilnic(teoretic), de obicei de dupa-masa. la sfarsitul fiecarui semestru, aveam sesiune, 5 examene in fiecare sesiune. si apoi la o luna dupa ultima sesiune(aproximativ), am avut sustinerea lucrarii de disertatie. masteratul ce l-am urmat eu a fost la zi. dar cel mai bine ar fi sa intrebi la secretariatul facultatii unde vrei sa urmezi masteratul. probabil depinde de fiecare centru universitar.




#3 ally_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 06 August 2008 - 04:00 PM

Vezi postareaMIKY2010, la Aug 6 2008, 04:13 PM, a spus:

eu am terminat masteratul in resurse umane. durata 2 ani(4 semestre). este la fel ca la facultate(numai ca aici chiar am facut materii care tineau numai de resurse umane, fara umpluturi ca la facultate). cursurile se tineau zilnic(teoretic), de obicei de dupa-masa. la sfarsitul fiecarui semestru, aveam sesiune, 5 examene in fiecare sesiune. si apoi la o luna dupa ultima sesiune(aproximativ), am avut sustinerea lucrarii de disertatie. masteratul ce l-am urmat eu a fost la zi. dar cel mai bine ar fi sa intrebi la secretariatul facultatii unde vrei sa urmezi masteratul. probabil depinde de fiecare centru universitar.

Mersi mult ptr raspuns MYKY2010.. :frusty: Acum m-am lamurit in sfarsit :thumbup: . Iti voi urma sfatul si voi intreba la secretariatul universitatii la care am absolvit :frusty:

Aceasta postare a fost editata de ally_m: 06 August 2008 - 04:02 PM




#4 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 August 2008 - 08:48 AM

Atentie, Masterul sa fie evaluat si acreditat de catre ARACIS.



#5 erica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 September 2008 - 03:28 PM

asta este "o problema" cum putem afla sigur daca este acreditat?



#6 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 10 September 2008 - 09:03 PM

Anexele MECT

Fisiere atasate





#7 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 10 September 2008 - 09:12 PM

Universitati particulare http://www.edu.ro/in.../articles/10577






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL