Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Conturi de trecut in foaie de varsamant? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Conturi de trecut in foaie de varsamant?


5 replies to this topic

#1 mariusake1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 August 2008 - 02:38 PM

Care sunt conturile(din lista aceea imensa din programul luat de pe mfinante) pentru urmatoarele:
1. Accesorii de plata pt. impozit salarii si impozit pe venit? - initial am facut cu contul RO75TREZ42120350104XXXXX dar mi s-a spus ca trebuie sa o refac ca nu e bine cu acest cont
2. accesorii de plata pt. bugetele asig sociale de stat si fd speciale - 2007? - initial a fost facuta cu contul RO77TREZ42122310305XXXXX - la fel trebuie refacut contul

Multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de mariusake1: 06 August 2008 - 02:38 PM




#2 godzila

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:

Postat 06 August 2008 - 02:46 PM

Vezi postareamariusake1, la Aug 6 2008, 02:38 PM, a spus:

Care sunt conturile(din lista aceea imensa din programul luat de pe mfinante) pentru urmatoarele:
1. Accesorii de plata pt. impozit salarii si impozit pe venit? - initial am facut cu contul RO75TREZ42120350104XXXXX dar mi s-a spus ca trebuie sa o refac ca nu e bine cu acest cont
2. accesorii de plata pt. bugetele asig sociale de stat si fd speciale - 2007? - initial a fost facuta cu contul RO77TREZ42122310305XXXXX - la fel trebuie refacut contul

Multumesc anticipat.
accesoriile si obligatiile principale se vireaza in conturile unice bs si respectiv bassfs




#3 ETIC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2008 - 03:57 PM

Vezi postareagodzila, la Aug 6 2008, 03:46 PM, a spus:

Vezi postareamariusake1, la Aug 6 2008, 02:38 PM, a spus:

Care sunt conturile(din lista aceea imensa din programul luat de pe mfinante) pentru urmatoarele:
1. Accesorii de plata pt. impozit salarii si impozit pe venit? - initial am facut cu contul RO75TREZ42120350104XXXXX dar mi s-a spus ca trebuie sa o refac ca nu e bine cu acest cont
2. accesorii de plata pt. bugetele asig sociale de stat si fd speciale - 2007? - initial a fost facuta cu contul RO77TREZ42122310305XXXXX - la fel trebuie refacut contul

Multumesc anticipat.
accesoriile si obligatiile principale se vireaza in conturile unice bs si respectiv bassfs

Da, mai putin la TVA unde este cont special pt. penalitati.



#4 mariusake1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 August 2008 - 04:10 PM

Multumesc pentru raspunsuri.

Totusi nu imi dau seama, adaug pentru foaia mea de varsamant nr.1 contul BUGETELE ASIG.SOC. SI FD.SPEC. si pentru foaia numarul 2. contul BUGETUL DE STAT ???

Multumesc.



#5 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2008 - 05:58 PM

da, folosesti aceleasi conturi, ca si cum ai plati debitul(obligatia de plata)
Madalina



#6 mariusake1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 06 August 2008 - 07:05 PM

Va multumesc mult celor care au mi-au raspuns






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL