Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
408-diferente de curs valutar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


408-diferente de curs valutar


3 replies to this topic

#1 cooldeea22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 09 August 2008 - 02:30 PM

Buna,

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea da un sfat in privinta situatiei urmatoare:

Am o factura primita de la un furnizor din Germania in valoare de 25.000 Euro. Data facturii este 25.07.2008 si reprezinta prestarea unor servicii de management in luna Iunie. La 30 iunie am inregistrat factura prin 408, dar nu stiu cum se inregistreaza la data de 25.07. Se face stornare si se inregistreaza normal sau se face 408=401 si se fac diferente de curs valutar?Astept opiniile voastre cu mare interes :frusty:



#2 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 August 2008 - 07:06 PM

408=401 + dif curs valutar.




#3 cooldeea22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 10 August 2008 - 09:03 AM

Multumesc Liliana :frusty: Alte pareri mai sunt?

Va multumesc anticipat!



#4 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 August 2008 - 11:26 AM

Da, am aceeasi parere cu Liliana






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL