Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de transport - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contract de transport

6 replies to this topic

#1 roxi_iri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 01 July 2008 - 09:46 AM

Am o societate infiinata recent ,cu obiect de activitate transport marfa generala - se transporta din Polonia catre Romania
si se face factura de prestari servicii transport in lei, pentru clientul din Romania.
Problema este: pentru fiecare factura , trebuie facut contract de transport? Mentionez ca nu se aduce pentru acelasi client marfa,rar se intampla asa.


Multumesc !



#2 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 01 July 2008 - 10:49 AM

Trebuie sa faci contract pentru fiecare client.

" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#3 roxi_iri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 01 July 2008 - 04:42 PM

Multumesc !

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 19 July 2008 - 09:23 PM




#4 ileana_opritoiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 July 2008 - 08:23 PM

In cazul firmelor de transport comanda tine loc de contract.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 25 May 2009 - 03:04 PM




#5 roxi_iri

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 03 July 2008 - 03:39 PM

Da, am auzit ceva.Exista cumva o fisa de comanda tip ? Sau facem noi fisa in care specificam toate datele?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 19 July 2008 - 09:24 PM

Fiti destepti,dar si sanatosi!
http://www.probiolife.ro



#6 ileana_opritoiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 July 2008 - 05:15 PM

In cazul in care esti transportator
Clientul tau va trimite comanda tipizata (normala...) unde va specifica traseul, data si ora de incarcare, data si ora de descarcare, persoana de contact (numele si nr.de telefon), c/val transportului. Acea comanda trebuie acceptata de catre transportator, deci pe aceeasi comanda vei scrie numele soferului care va efectua cursa, nr.de telefon al acestuia precum si nr.de inmatriculare al autovehiculului. Comanda acceptata se trimite clientului pe fax... dupa cum sti aici e nevoie de rapiditate.



#7 anucu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 November 2008 - 02:11 PM

Am nevoie de un model de contract transport persoane(in regim de taxi daca se poate). Nu gasesc decat de transport marfa. Are cineva? :thumbup:
multumesc!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL