Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
notificari finante - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


notificari finante

20 replies to this topic

#1 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 22 August 2008 - 10:26 AM

Urmati link-ul si veti putea vizualiza si printa instiintarea privind modul cum au fost stinse creantele fiscale.(Notificari-NOU)
http://anaf.mfinante.ro/wps/portal
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#2 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 11:24 AM

Da... Urmati link-ul si listati instiintarile care apar. Sunt aceleasi pe care le-am primit si prin posta. Au acelasi nr de inregistrare, dar "stingerea creantelor" difera. Una am pe hartia primita prin posta si alta e pe site. :frusty: Care instiintare o fi buna?

Super! N-am ce zice...! Asta ne mai lipsea.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 11:42 AM

cred ca m-am prostit fiindca eu nu vad nici un loc unde sunt aceste instiintari :frusty:

link-ul e al paginii de start si de acolo... la pers. juridice ?? sau unde ??

am gasit :

https://app.anaf.ro/...rtal/Notificari

daca tot vreti sa ne ajutati, multumim f mult, dati, mai, si voi link-urile ca lumea, altfel bananaim ca tontii prin portal ... :thumbup:



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 11:49 AM

inteleg ca trebuie descarcat si acel certificat de autoritate, da ?

stie cineva daca exista vreun risc la descarcarea lui, in afara de atentionarile date de windows ??



#5 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 11:50 AM

E bun si link-ul dat de Madalira.
In partea dreapta a paginii e o sectiune numita Contribuabili. Vedeti la Informatii (in dreptul hartii tarisoarei nostre).
Notificari-Nou e prima optiune.

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 22 August 2008 - 11:56 AM




#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 12:04 PM

eu nu stiu unde zici tu ca apare "notificari-nou" la acele informatii, mie nu-mi apare asa ceva .. vad licitatii, lista contrib. inactivi si alte alea ... nici o "notificare-nou"
ma rog, lasati ca am gasit altfel pagina aia si asta-i cel mai important, numai ca am cotrobait destul de mult dupa ea :thumbup:

oricum, la firma la care am vrut sa verific imi da eroare autentificare :frusty: si nu imi mai apare nimic ! de aceea v-am intrebat cum e cu certificatul ala de autoritate ...

multumesc mult, oricum, pt. ajutor :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 22 August 2008 - 12:10 PM




#7 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 22 August 2008 - 12:12 PM

a.d.n tu spui ca primesti astfel de notificari si prin posta......eu chiar nu am primit niciodata.La unele firme imi da eroare la autentificare, iar la altele chiar a mers.
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#8 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 12:16 PM

Am urmarit exact ce spune, am descarcat si certif. ,dar tot eroare in autentif. da !!!!



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 12:21 PM

hop si-a stat
merge regulat

:thumbup:

ms mult inca o data, pt. sprijin / mesaje / clarificari :frusty:

o zi usoara sa aveti, asa ca de intrare in week-end :biggrin:



#10 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 12:31 PM

Vezi postareaMadalira, la Aug 22 2008, 01:12 PM, a spus:

a.d.n tu spui ca primesti astfel de notificari si prin posta......eu chiar nu am primit niciodata.La unele firme imi da eroare la autentificare, iar la altele chiar a mers.

Da. Am primit lunar din februarie incoace. De la Contrib.mijlocii. Asta o fi explicatia?



#11 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 12:44 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Aug 22 2008, 01:04 PM, a spus:

eu nu stiu unde zici tu ca apare "notificari-nou" la acele informatii, mie nu-mi apare asa ceva .. vad licitatii, lista contrib. inactivi si alte alea ... nici o "notificare-nou"

E vorba despre pagina de start a ANAF.

anaf.mfinante.ro

Oricum, link-ul dat de dumneavoastra e cel mai util. :frusty:

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 22 August 2008 - 12:53 PM




#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 01:18 PM

ala te duce la fix :thumbup:

poate internetul meu e nebun sau eu nu mai vad bine, adevarul e ca sunt f obosita, dragii mei ... sa ma iertati daca v-am suparat, da ? :frusty:

v-am pupat.



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 02:27 PM

asta imi apare la link-ul Madalirei :frusty:


Acasă Informaţii Legislaţie Afaceri Europene SFPV Publicaţii Evaluare Parteneriat Public Privat InfoTVA Asistenta UE


Licitaţii

Lista contribuabililor inactivi

Obligaţii restante către bugete

Emisiuni titluri de stat

Autorizari imprumuturi locale

Buletinul MEF

Licitatii Diverse


Judet: Toate judetele Anaf MariContribuabili Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Brasov Braila Bucuresti Buzau Caras-Severin Calarasi Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova SatuMare Salaj Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea Mfp
Categorie bunuri: Toate categoriile Produse alimentare Confectii, Incaltaminte Aparatura electronica Bunuri de uz caznic Echipamente de comunicatie, tehnica de calcul, birotica Bunuri mobile Bunuri imobile Titluri de valoare Autovehicule, ambarcatiuni Materiale refolosibile, piese de schimb Materiale pretioase, aliaje ale acestora si pietre pretioase Alte bunuri

Ministerul Economiei si Finantelor solicita oferte in vederea inchirierii unui imobil cu destinatie de birouri
pentru Bunuri imobile
publicat la data de 29 iulie 2008. Licitatia se va desfasura la data de 01 septembrie 2008.

© Ministerul Economiei si Finantelor - DGTI
Continutul acestui site este proprietatea Ministerului Economiei si Finantelor. Modificarea neautorizata a acestui site web constituie infractiune si se pedepseste conform Legii nr. 8/1996 si Art. 42 din Legea nr. 161/2003 Titlul 3



#14 krina03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 22 August 2008 - 02:45 PM

http://anaf.mfinante.ro/wps/portal ;
Eu am gasit la aceasta adresa dar , dupa ce introduc datele cerute imi da "eroare identificare".
Cum ati reusit voi ?



#15 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 22 August 2008 - 03:50 PM

Vezi postareakrina03, la Aug 22 2008, 02:45 PM, a spus:

dupa ce introduc datele cerute imi da "eroare identificare".
Cum ati reusit voi ?
Citez din ORDINUL ANAF nr. 1.133 din 4 august 2008:
A. Identificarea contribuabililor si asigurarea confidentialitatii informatiilor fiscale se vor face solicitandu-se utilizatorului urmatoarele informatii aferente ultimului ordin de plata:
a) codul de identificare fiscala;
b) numarul documentului de plata;
c) data platii;
d) suma platita.
C. Momentul la care contribuabilul s-a identificat prin accesarea informatiilor puse la dispozitie pe pagina de internet a Agentiei Nationale de Administrare Fiscala, captat de aplicatia informatica, este momentul la care se considera comunicate informatiile in cauza catre destinatarul lor.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#16 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 August 2008 - 04:44 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Aug 22 2008, 03:27 PM, a spus:

asta imi apare la link-ul Madalirei :thumbup:

Da. Aveti dreptate.Asa este. Am intrat si eu pe link si mi-a aparut aceeasi pagina ca la dumneavoastra, dar nu de fiecare data.

Totusi, link-ul e corect. Dar din cauza ca site-ul ANAF e in prelucrari, link-ul va duce automat pe aceasta pagina a Min.Ec.si Fin(MEF).

Asa mi-au explicat cei de la IT, dragii si desteptii de ei. :frusty:

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 22 August 2008 - 04:53 PM




#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2008 - 07:17 PM

MS MULT, a.d.n. :biggrin: , te pup dulce, macar acum stiu ca nu m-am tampit (inca ... :thumbup: )

o seara frumoasa si relaxanta va doresc. :frusty:



#18 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 August 2008 - 04:56 PM

Cu placere. :frusty:



#19 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 September 2008 - 05:15 PM

Vezi postareaa.d.n., la Aug 22 2008, 12:24 PM, a spus:

Da... Urmati link-ul si listati instiintarile care apar. Sunt aceleasi pe care le-am primit si prin posta. Au acelasi nr de inregistrare, dar "stingerea creantelor" difera. Una am pe hartia primita prin posta si alta e pe site. :frusty: Care instiintare o fi buna?

Super! N-am ce zice...! Asta ne mai lipsea.

Am fost la Finante sa intreb ce-i cu diferentele astea intre notificarile de pe site si cele primite prin posta.Cica, daca intre o notificare si alta (care, alta, ca e aceeasi, cu acelasi nr.de inreg., din aceeasi data :frusty: ) ai mai depus vreo declaratie, sau ai mai facut vreo plata, stingerea creantelor se modifica in fc de ce s-a declarat/platit. Nici vorba de asa ceva in cazul meu. Si, daca vazu domnisoara aceea ca n-o scoate la capat cu mine, mi-a zis ca "notificarile astea nu mai sunt bune doamna" si mi-a scos repede fisa pe platitor, sa vad ca n-am datorii si gata... Ca ea nu stie mai multe.
Da' eu mi-am pierdut doua ore pe la ei pe-acolo. :thumbup:



#20 ovidiu79b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 04 September 2008 - 08:56 AM

Si totusi ati reusit sa vizualizati notificarile?
Cum?
Imi da eroare autentificare. Am instalat si certificatul, cei de la finante dau din umeri...






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL