Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
conturi extrabilantiere - 8011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


conturi extrabilantiere - 8011

1 reply to this topic

#1 sisgog

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 08 September 2008 - 03:04 PM

Contul 8011 este cont de giruri si garantii acordate.
Din punctul de vedere al unei firme de constructii, daca, pe factura, inregistrez garantii de buna executie (pe care le operez in contul 2678), mai este necesar sa le operez inca o data si in 8011, sau acesta se refera la garantii acordate dar care nu se regasesc in conturile bilantiere? EX: ipoteca imobiliara.

In cazul in care dau unui tert o scrisoare de garantie bancara, aceea se reflecta in vreun cont bilantier sau tin numai in 8011? - aceasta ipotetic vorbind, nu am avut inca, dar este posibil sa am in viitor si sa inteleg cum se opereaza.

o parere, ceva?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 16 October 2008 - 06:57 PM




#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 September 2008 - 01:51 PM

Parerea mea este ca, intre timp pana primesti un raspuns, sa recitesti Regulamentul.
Multumesc pt. intelegere.
Numai bine

Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL